Zihniyetiniz Batsın ! Okulları dezenfekte etmek isteyen Mansur...

Zihniyetiniz Batsın ! Okulları dezenfekte etmek isteyen Mansur Yavaş’a izin verilmedi!

Okulları dezenfekte etmek isteyen Mansur Yavaş’a izin verilmedi!

13 Mart 2020 - 10:48

Koronavirüs salgınına karşı günler öncesinde tedbir alan pek çok belediye günlerdir toplu taşıma araçlarından kamu binalarına kadar pek çok alanda dezenfekte çalışmaları başta olmak üzere tedbirler alıyor.
Ancak Ankara’da yapılan bu başarılı çalışmalara rağmen, Mansur Yavaş’ı üzen bir durum yaşandığı ortaya çıktı. Yavaş’ın, belediyenin sorumluluğunda olmamasına rağneb şehirdeki okulların dezenfekte edilmesi konusunda belediyenin çalışma yapabileceğini söylemesine rağmen hiçbir kurumdan yanıt alamadığı anlaşıldı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında Mansur Yavaş’ı üzen bu durumu paylaştı.

Sarıkaya’nın yazısı şöyle:
ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarı’nda karşılaştığım Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a gözlemlerimi iletirken kendisini biraz buruk gördüm.
Aynı burukluğu Elazığ depremi sırasında deneyimini sergileyip yıkık altından birçok kişiyi başarıyla kurtaran Ankara Büyükşehir İtfaiye ekibinin çalışması sırasında da hissetmiştim.

Büyük bir emekle çalışırken bu burukluğun nedenini sorgulayınca önce anlatmak istemedi.

ATO Başkanı Gürsel Baran da “Bizim binaları da mükemmel şekilde dezenfekte ettiler, çok başarılılar, teşekkür ederiz Başkanım” dedi ve burukluğuna o da neden vermeyip sorgulayıcı gözlerle bakınca Yavaş, dili ile dişi arasında üzüntüsünü paylaştı:
“Okulları ve kamu kurumlarını da dezenfekte etmeye hazırız. Oradakiler de bizim evlatlarımız ve yakınlarımız. Bu işi iyi de yapıyoruz, izin verin dedik, cevap bile vermediler…”

Bu aşamada sustu, gerisini getirmek dahi istemedi, üstelediğimizde de yanındaki bürokratları gösterip onların bilgi aktarmasını istedi.
Aktardıklarına göre, ellerindeki kadro ve malzemenin mükemmelliğini gösterip okullar ile yoğun kullanılan kamu dairelerinin dezenfekte işlemine hazır olduklarını önce sözlü, sonra yazılı olarak iletmişler.
Ancak tek kelime yanıt dahi gelmemiş…

BAŞKAN YAVAŞ’IN ÜZÜNTÜSÜ
Okulların ve kamu binalarının buna ihtiyaç duyduğu bir dönemde “Biz yapabiliriz, orası da bizim kurumlarımız sonuçta” yaklaşımına bir tek teşekkür dahi gelmeden duyarsız kalınması Başkan Yavaş’ı oldukça üzmüş…

Sadece onu değil, ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarını gezmeye gelen ve sohbete tanıklık eden iktidar milletvekilleri ve hükümete çok yakın isimler dahil herkesi üzdü…

Cemil Meriç boşa dememiş ideoloji idraklere giydirilmiş deli gömleğidir diye…

Kaynak: https://tele1.com.tr/okullari-dezenfekte-etmek-isteyen-mansur-yavasa-izin-verilmedi-140931/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Teşekkürler Kazım Yücel
Teşekkürler Kazım Yücel
Türkiye İçin Şok Analiz '' Dünya Çapında Virüs En Hızlı TÜRKİYE'de Yayılıyor ''
Türkiye İçin Şok Analiz '' Dünya Çapında Virüs En Hızlı...