Zihniyet Meselesi AKP’den yeni skandal: Türk Bayrağı’nı...

Zihniyet Meselesi AKP'den yeni skandal: Türk Bayrağı'nı koltuklara serdiler!

AKP'den yeni skandal: Türk Bayrağı'nı koltuklara serdiler!

Editor: Süperadmin
19 Temmuz 2021 - 12:14 - Güncelleme: 19 Temmuz 2021 - 12:17

AKP Giresun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında skandal bir olay yaşandı. Toplantı salonunda partililerin oturacağı koltuklara Türk Bayrağı ve parti bayrakları serildi.

AKP Giresun İl Başkanlığına ait sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda toplantı salonunda partililerin oturacağı koltuklara Türk Bayrağı ve parti bayrakları serildi. Bazı partililer ise koltukta bulunan Türk bayrağını kaldırmadan oturdukları ve yaslandıkları görüldü. 

CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, AKP’lilerin Türk bayrağına saygısızlık yaptığını ve bunun suç olduğunu söyledi.

dgdg.jpg

 

SUÇ DUYURUSU

Bektaş, “Gümrük Müdürlüğü binasındaki salonda Türk Bayrağımızı koltuk örtüsü gibi, salon süsü gibi kullananlara tek sözüm yok, onlardan beklenti içinde de değilim, olmayacağım da. Ancak itirazımıza rağmen göz yuman, sessiz kalan tüm mülki yetkililere açıkça söylüyorum, bu da ikinci bir utanç olarak koltuklarınızda kalsın” diyerek sosyal medya hesabından tepki gösterdi, Türk Bayrağı Kanunu’nun 7. maddesini paylaştı. Bektaş, AKP’liler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

DAHA ÖNCE DE MASA ÖRTÜSÜ YAPILDI

AKP'nin daha düzenlediği çeşitli etkinliklerde de benzer olaylar yaşanmıştı. AKP Eskişehir 7'inci Olağan İl Kongresi'nde, delegelerin ve izleyicilerin oturacağı sandalyelerin arkasına Türk bayrağı ve AKP bayrakları konulmuştu. Kocaeli AKP Gebze ilçe Teşkilatı'nın Arapçeşme Mahallesi'nde sandık başkanları toplantısında ise masalara serilen Türk bayrakları sofra bezi gibi kullanılarak üzerine yiyecekler konulmuştu. 

akp-bayrak-foto-sozcu.jpg

TÜRK BAYRAĞI KANUNU

Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya üniforma şeklinde giyilemez. Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve yönetmelikte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz. (2) Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz. Bu Kanuna ve yönetmeliğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağımsız Türkiye Partisi  Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam...
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ Parti Millet vekili Feridun Bahşi Yangın Alanında
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ...