İLK İCRAATLAR...
Zekeriya Nuranoğlu

Zekeriya Nuranoğlu

İLK İCRAATLAR...

13 Nisan 2019 - 11:04

             İstanbul ve birkaç yer hariç hemen hemen her yerde seçim sonuçları neticelendi ve kazanan adaylar mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.Seçimler demokrasinin bir gereğidir.Sandık millet iradesinin tecelli ettiği yerdir.Bir önce ki Nihayet isimli yazımı artık seçim bitti şimdi hizmet ve icraat zamanı diyerek noktalamıştım.Kazanan bazı belediye başkanlarının yaptıkları ilk icraatlarını görünce başta okuyucularım olmak üzere toplumun her kesiminin bu ilk icraatlardan haberdar olunmasının gerektiğini düşünerek bu yazıyı kaleme almak istedim.Seçilen belediye başkanlarının ilk icraatlarını görünce hem mutlu oldum,hem de ülkemin geleceği adına umutlandım.Kendi kendime şöyle dedim; 'Bu aziz millet hem kurucu liderine hem de cumhuriyetine sahip çıkıyor'.Gelelim benim böyle düşünmeme sebep olan ilk icraatlara;

- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Zeydan Karalar, belediye binasının üzerine "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" yazılı dev bir pano yerleştirdi.

-Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Vahap Seçer, belediye binasının girişine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" sözünü astı.

- Çankırı Belediye Başkanı seçilen MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Esen de, belediye binasına T.C ibaresini koydurdu.

-Kütahya Belediye Başkanı seçilen MHP'li Alim Işık,depoya atılmış olan,Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kütahya'lılara gönderdiği mektubun yazıldığı anıtı tekrar belediye binasının önüne koydu.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Mansur Yavaş Ulus Meydanı'nda  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelini temizletti.

- Bilecik Belediye Başkanı seçilen CHP'li Semih Şahin belediye binasına T.C ibaresini koydurdu.

- İzmir'in Tire ilçesinde Belediye Başkanı seçilen İYİ Parti'li Atakan Duran, belediye tarafından inşa edilen stadın adını Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadı olarak değiştirdi.

             Belediye başkanlarını yaptıkları bu ilk icraatlarından dolayı tebrik ediyorum.Bu aziz millet dinine de,Cumhuriyet'ine de,kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'üne ve onun ilkelerine de bağlıdır.Atatürk'le ve Cumhuriyetle kalın.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Son Yazılar