Şenol Güneş Trabzonspor taraftarını kızdırdı
Yusuf Polat

Yusuf Polat

Yusuf Polat
  • Instagram

Şenol Güneş Trabzonspor taraftarını kızdırdı

12 Temmuz 2021 - 00:59

Bir televizyon kanalının sorularını yanıtlayan teknik direktör Fabio Capello, Türkiye'nin son dönemdeki performansını değerlendirdi.

Capello, Ay Yıldızlılar'ın Euro 2020'deki performansıyla ilgili olarak, "Türkiye, Euro 2020'de sahada yok gibiydi" dedi. Bu değerlendirmeye herhalde tüm Türkiye imzasını atar.

Herkes teknik direktör Şenol Güneş’ten istifa etmesini beklerken, istifa etmeyi bir kenara bırakın, aksine şimdi de Emre Belözoğlu’nu yardımcı antrenörü yapma kararı almış.

Şenol hoca, “futbolseverler milli takımdan nasıl daha fazla soğur” adlı çalışmaya resmen imza attı. Başarılı olmayı bir kenara bırakın insanların sinir uçlarıyla oynuyorsunuz. Daha önce de yazmıştım, milli takım kimsenin babasının malı değil, herkes tarafından takdir gören eski futbolcuların tabii ki milli takımda görev almasına kimse karşı çıkmaz fakat Emre Belözoğlu kararı doğru ise birçok kesim tarafından bu karar kabul görmez. Şenol hocanın bir de Galatasaray’lı oyuncu Taylan Antalyalı ile ilgili yaptığı bir açıklama var. Hoca, “Taylan’la ilgili bir sıkıntım var, Taylan benim seyrettiğim maçlara göre daha durağan geldi.

İyi görmüyorum.” demişti. Şenol hocanın bu konuşmasını Galatasaray kulübü talihsiz bir açıklama olarak nitelendirdi, haksız da değiller.

Bir futbolcudan daha fazla verim almak varken böyle talihsiz açıklamalara ne gerek var. Tekrar Emre Belözoğlu kararına gelirsek, Trabzonspor taraftarları Şenol hocanın aldığı bu karar sonrası çok öfkeli. Özellikle 2012 yılında Emre Belözoğlu ile o dönem Trabzonspor'da forma giyen Didier Zokora arasında yaşanan ırkçı söylem nedeniyle taraftar Şenol Güneş’e sosyal medyadan kırgınlıklarını dile getiriyor. Hatta taraftar daha da ileri gidip Trabzonspor stadından Şenol Güneş’in isminin dahi kaldırılmasını istiyor.

Emre Belözoğlu kararı henüz netlik kazanmadı, önümüzdeki günler bize neler gösterir? bekleyip, göreceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar