Bindik Bi Alamete
Tugay Şahin

Tugay Şahin

Tugay Şahin'in Kaleminden

Bindik Bi Alamete

25 Kasım 2021 - 00:08 - Güncelleme: 25 Kasım 2021 - 00:43

    Bugün Cem KARACA üstadımın o meşhur parçası olan " BİNDİK Bİ ALAMETE" başlığını atmak istedim.

Neden Mi?

Ülkemiz malum her gün git gide gide öyle bir dar bir ekonomi krizine içine sürükleniyor. Ne Merkez Bankası görev açıklama yapıyor, Ne Hazine Ve Maliye Bakanı açıklama yapıyor. Neler Oluyor kimsenin vatandaşa açıklama yaptığı yok.

Dolar karşısın da " TL " pul oldu. TL bir gün de %12 değer kaybetti ama ülkeyi yöneten iktidar dan ses çıkmadı. Gerçekten bu kış çok sert ekonomi yönünden bunu ilk ben gördüm.

Kombiyi üç gün yaktım gelen Doğalgaz faturası 157 TL...

Demek aylık yaksam ne gelecek? Kombiyi gelen faturadan sonra kapattım. Ama iktidar hala vatandaşı gördüğü yok. Saray da havalar güzel anlıyoruz, Vatandaşın havası güzel değil. Bunu görün artık.

Gözlerinizi açın ve Vatandaşın haline bakın.

Dolar ; 1 TL den 2 TL ye dokuz yılda 2 TL den 3 TL ye üç yılda 3 TL den 4 TL ye iki yılda 4 TL den 5 TL ye bir buçuk yılda 5 TL den 6 TL ye bir yılda 6 TL den 7 TL ye beş ayda 7 TL den 8 TL ye üç ayda 8 TL den 9 TL ye iki ayda 9 TL den 10 TL ye bir ayda 10 TL den 11 TL ye bir hafta da 11 TL den 12 TL ye dört günde 12 TL den 13 TL ye üç saatte.

Gelinen ekonomi tablo da TL'yi değerli kılan tek şey ATATÜRK resmidir. 

İktidar ekonomi için uçuyoruz dedi gelinen nokta da TL eriyip bitti. Aklıbirister istemez, yazımın başlığında ki gibi CKaraARACA' nın " Bindik Bi Alamete" parçası geliyor. Ekonominin durumunu sanırım en iyi o parça anlatıyor. CHP lideri Kemal KILIÇDAROĞLU 'nun dediği gibi " Döviz Kuru Elektirik sayacından daha hızlı ilerliyor " sözü çok doğru yerindeydi. Artık uyku uyuyamaz hale geldik. Yastığa kafamızı koysak bile sabah kalktığımızda acaba hangi rekor ile uyanacağız diye düşünmeye başladık.

Allah Sonumuzu Hayır Etsin...    

Son Yazılar