TARSUS İYİ PARTİ İLÇE BŞK.D.MERCAN BASIN TOPLANTISI YAPTI
Talat Alp

Talat Alp

Dürüstce
  • LinkedIn

TARSUS İYİ PARTİ İLÇE BŞK.D.MERCAN BASIN TOPLANTISI YAPTI

13 Aralık 2019 - 15:02 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 15:51

Mersin ilinin Tarsus ilçesinde , İlçe başkanı D.Mercan yerel medya mensuplarıyla ,parti binasında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

D.Mercan yaptığı açıklamada ,ülkemiz sorunlarına İYİ PARTİ'NİN bakış açısını anlattı.

Yerel yönetim seçimlerinde beklenen başarıyı elde edip etmedikleri konusunda basın mensuplarının sorusuna -İYİ PARTİ Mersin B.Şehir Belediye başkan adayının seçimlere katılamamasından dolayı istenen başarıyı eld edemediklerini açıkladı .

Haberasi temsilcisi Talat Alp'in - Tarsus'ta Suriyeli sayısının resmi açıklamalara göre 38.000 olduğunu ve bunun 23.000 kişisinin devletin sosyal kurumlarından yardım aldığının açıklandığını , İYİ PARTİ'nin Surıyeli göçmen politikası nedir sorusuna karşılık ,İYİ PARTİ genel merkez politikası olan *Surıyelilerin ülkemizde kalıcı olmaması gerektiğini ve bu sorunun çözümü için Suriye merkezi hükümeti ile diyalog kurulması gerekliliği İlçe Başkanı D.Mercan tarafından yeniden hatırlatıldı .

Tarsus'ta yeni seçilen Belediye  başkanı ile ilişkiler bir basın mensubu tarafından soruldu .Tarsus'un 31 mart 2019 yerel yönetimler seçimlerinde Tarsus'ta ittifak ile seçimlere gidilmediği için yeni belediye başkanı ile , seçilmesinden sonra kutlamaya gitmenin dışında bir ilişki olmadığını açıkladı.

Yine bir basın mensubunun , parti içi kongreler için  diğer partilerde hazırlıklar başladı , İYİ PARTİ''de kongre süreci varmı , sorusuna karşılık , Şubat ayında bu süreç başlayacak ve ben seçimlerde İlçe  başkanlığına adaylığımı koyacağım , dedi.

 

Son Yazılar