Millet İttifakının 4 Adayı Var | Bu 4 İsimden Birisi Yüzde Yüz...
Saynur Ocak

Saynur Ocak

Asenanın Kaleminden

Millet İttifakının 4 Adayı Var | Bu 4 İsimden Birisi Yüzde Yüz Cumhurbaşkanı Adayı Sizce Hangisi ?

13 Nisan 2022 - 08:55

Millet İttifakı’nda dört aday var

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın “Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş” demesinden sonra “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı kim olacak” tartışması yeniden alevlendi. Bugün size dört isimli bir aday listesi hazırladım:

■ Kemal Kılıçdaroğlu: En güçlü aday. Cumhurbaşkanı olmayı çok istiyor ama “Tayyip Erdoğan'a karşı kazanamaz” önyargısını bir türlü kıramıyor. Kararını son virajda halkın eğilimlerine bakarak verecek.

■ Meral Akşener: Başbakan olacağını açıkladı ama top önünde kalırsa ve aday olursa şaşırmayın. Oldukça güçlü bir profil ama Kürt oyları en büyük dezavantajı.

■ Ekrem İmamoğlu: Kemal Kılıçdaroğlu'nun en büyük rakibi İmamoğlu. O da Cumhurbaşkanı olmayı çok istiyor ama CHP'ye rağmen aday olamayacağını da biliyor. Aday, CHP yönetimince belirlenirse şansı olmayabilir ama halkın eğilimleri belirleyici olursa en güçlü adaya dönüşebilir. Selahattin Demirtaş'ın açık desteği avantajını artırıyor.

 

■ Mansur Yavaş: Sessiz, sakin, kavgadan uzak, yapıcı tavrı grafiğini daima yükseltiyor. Ancak, ülkücü yanının ağır basması, Belediye'de ülkücülerle çalışmayı tercih etmesi CHP tabanında homurdanmalara neden oluyor. Akşener gibi Yavaş'ın en büyük dezavantajı da Kürt oyları.

“Bunların dışında sürpriz bir aday çıkar mı” diye soruyorsanız, cevabım “hayır” olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar