Korkma Diye Başlayan ANDIMIZ Ve Türk Gençliği
Saynur Ocak

Saynur Ocak

Asenanın Kaleminden

Korkma Diye Başlayan ANDIMIZ Ve Türk Gençliği

16 Mart 2021 - 15:27

Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan gençleriz. Bu geleceğin temellerini atarken ilkokul sıralarında bu adımı nasıl attık hatırlıyor musunuz? Her sabah sıra olduğumuzda yağmurda, çamurda, karda, kışta ne diyorduk hatırlıyor musunuz? “TÜRK’üm, doğruyum, çalışkanım” diye başlıyorduk. Biz şanslıydık ki bunu gören, yaşayan ve her gün AND içen gençlerdik.

Ne yazık ki bizden sonra gelen kardeşlerimizin çoğu ANDIMIZI bile bilmiyor. Bunun sorumlusu gençler değil. Ve bu ilkte değil. Görüyoruz ki; MİLLİ Bayramlarımızı kutlamayı yasaklayanlar, ATA’mızı okul müfredatlarından, kitaplarından çıkarmaya çalışanlar, TC’yi devlet dairelerinden silmeye çalışanlar, duvardaki Atatürk tablolarından korkanlar, kollarımızdaki Atatürk dövmelerinden korkanlar, sokaklardaki binlerce anıttan, büstten, heykelden korkanlar hep aynı kişiler idi. Geçmişizi unutturup, geleceğimize yön vermeye çalışılıyor. Lakin unutulan bir şey var; Burası Türkiye Cumhuriyeti Devletidir ve kurucusu da MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’tür.

Sözde vatansever olan bu şahıslar acaba neden korkuyorlar? Bir gençliğin haykırarak TÜRK’üm demesinden mi? Yoksa varlığını TÜRK varlığına armağan eden gençlerden mi? Aslında cevabını çok İYİ biliyoruz. 2019 yılında ki Andımızın okullarda tekrar okutulmasına dair verdiğimiz önerge; AKP, HDP ret ve MHP’nin çekimser oyuyla reddedilmişti. Dün neredeysek bugünde oradayız Allah’a çok şükür. Teröristlerin başından konfeti temizleyenler, kendilerini yalanlarla kandıranlar, Milletimizin ayağına gitmek yerine saraylarda sefa sürenler, Elbette “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım” demekten rahatsız olur.  Gençlere vatanseverliği aşılayan, ahlaklı bir ilke ile Türk genci olmasını “İlkem küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir” dizeleri ile açıklayan, her sabah haykırarak okullarda söylenen, ders kitabın ilk sayfalarında İstiklal Marşımız ile yer alan ANDIMIZI şimdi tamamen yok etmek peşindeler. Bu yanlıştan geri dönülmesini bir tavsiye olarak değil bir şart olarak görüyoruz. Ve unutturmaya çalışanlara inat biz ANDIMIZI yaşatacağız.

 

Haydi gelin Mustafa Kemal’in şu sözüne kulak verelim:

“Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın Biz bu Cumhuriyet’i cesurlar hareketi olarak Genel Başkanımız Sayın Merak Akşener ile Türk Gençliği ve yılmaz bekçileri olarak “ÜLKÜMÜZ; YÜKSELMEK VE DAİMA İLERİ GİTMEKTİR EY BÜYÜK ATATÜRK;

AÇTIĞIN YOLDA GÖSTERDİĞİN HEDEFE DURMADAN YÜRÜYECEĞİME ANT İÇERİZ. VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE ! “ diyerek haykıracağız.

Yazı Alıntıdır Yazan Kardeşimize Teşekkür ediyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar