__Tolga Tosun, Yücel Yılmaz... ÇİŞİM VAR ! __
Ramazan Narin

Ramazan Narin

__Tolga Tosun, Yücel Yılmaz... ÇİŞİM VAR ! __

22 Mart 2022 - 20:41 - Güncelleme: 22 Mart 2022 - 20:44

__Tolga Tosun, Yücel Yılmaz... ÇİŞİM VAR ! __

Sayın, AKP li B.Ş Belediye Başkanımız, sayın CHP li genç Belediye Başkanımız...ÇİŞİM VAR ! ÇİŞİMİZ VAR !

ÇİŞİMİZ VAR çişimiz...! Bandırma tarihinde taa 1959 yılındaki Belediyemiz, Haydar Çavuş Camisinin arkasına TUVALET yapmıştı da, Bandırma ya gelenler 'AAAAA BANDIRMANIN TUVALETİ VAR ! ' demişler ve olay, ulusal basında yer almıştı.

 

 

 

O tarihten beridir, Belediye Başkanlarının hiçbiri Bandırmalıların TUVALET ihtiyacına, nedense el atmadı. Sanırsanız, ellerinin .ok a, sidiğe bulaşmasından korktular !

Bandırmanın sahil bandı, Livatya mevkii, Çamlık mevkii, Pazaryerleri ve dahi halkın birçok yoğun olduğu yürüyüş cadde ve alanlarında, Bandırmalı veya Bandırmaya misafir gelen kadınların, çocukların, yaşlıların, hastaların TUVALET ihtiyaçları giderilemiyor ve o yüzden de, gidiniz Livatyaya, gidiniz Jandarma altına, gidiniz sahil boyu kayalıklarına... Çamlıklara v.d...hele sabah gidin, kokular sizi rahatsız etmiyorsa, tamam normal diyeceğim ama, rahatsız olacaksınız arkadaş ! Bu kokular Bandırma ya yakışmıyor !

Bandırma Belediyesi, Balıkesir B.Ş Belediyesi... 3 yılını doldurdu. Her ikiniz de 21. yy a yakışan bir BANDIRMA hizmetini, yapmaktan kaçınıyorsunuz ! Neden ?

Bandırma ya derhal, taşınabilir ve kendi kendini temizleyen altta örneklerini sunduğum MOB TUVALETLERİ, (internette arayın bulacaksınız) mobil tuvaletleri, ücretsiz olmak kaydıyla koymak, çok mu zor ? Paranız mı yok ? YOK derseniz, kampanyayı ben yapacam, paralarını bu halktan toplayacam arkadaş !

Bkz Hıfsısıhha Kanunu ve bkz Belediye kanunlarına... Halkın, evden çıktıktan sonraki tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak, hem de ücretsiz karşılamak, hem de hijyenik karşılamak... sizin göreviniz arkadaş ! Kanunlarla emredilen görevinizi yapmaya, sizi davet ediyorum. Aksi takdirde bulunduğunuz her etkinlikte ÇİŞİM VAR ! diye bağırmaya devam edeceğim.

ÇİŞİM VAR ! diyerek bu mevzuuyu yıllardır sayın Belediye Başkan ve yetkililerine bizzat da bildirdim ve talep te ettim. Yücel YILMAZ da tamam ilgileneceğim demişti, Tolga Tosun da...Ama sadece dediler ve halen ilgilenemediler !

Ama benim yıllardır seslendirdiğim bu sorunla ilgili sesimi BALIKESİR MERKEZ ve SUSURLUK duydu da, tam gereği olmasa da ücretsiz hijyen tuvaletleri başlattılar da, sesimi BANDIRMA ya sanırım duyuramadım !

Haaa bunları yaparken, tüm çay bahçesi, restorant ve avmlerde, işhanlarında v.s yani ticari yerlerde, müesese sahiplerini de bu hizmeti ücretsiz yapmaya zorlayacak olan, onlara ruhsat veren sayın Belediyelerdir, BİLİNE ! 50 LİRA ÇAY PARASI VERİP, 5 LİRA Tuvalet ücreti de alamaz sayın Belediye ve sayın ticari kuruluşlar...

Hizmet için seçilip, hizmet etmeyen MECLİS ÜYELERİ nasıl meclislerden uzaklaştırılmışsa ( Bkz Bandırma-Susurluk), Belediye Başkanları da önümüzdeki seçimlerde evlerine gönderilebilir değil mi ? Bu konuyu gündemine alacak, Belediye Meclis üyesi yok mu ? Parti örgütü, STK örgütü yönetimleri yok mu ? Kolumuzu sallasak BAŞKANLARDAN geçilmiyor ortalık, bir BAŞKAN yok mu ? HİZMET HİZMET HİZMET istiyoruz, çişimiz var !  NOGAYTÜRK

Son Yazılar