AKP-PKK ile BİRLİKTE YARGILANMALIDIR !
İsmail Azakoğlu

İsmail Azakoğlu

.

AKP-PKK ile BİRLİKTE YARGILANMALIDIR !

12 Ocak 2022 - 00:43 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 01:44

AKP-PKK ile BİRLİKTE YARGILANMALIDIR !

Çözüm süreci denilen o ihanet süreci 2013-2014 o tarihin tüm siyasi parti erkleriyle birlikte Türkiye'de yeniden yargılama konusu olmalıdır !

Çözüm sürecini yürüten o günün siyasi iktidar partisi ''Akp ve işbirliği içinde olan (HDP) Halkların Demokratik partisi, bağlı bulunduğu Pkk'', dahil, olmak üzere hep birlikte yargı konusu olmalı ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde yargılanmalıdırlar...

2013-2014 yıllarında Pkk ile çözüm süreci yürüten en başta Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, iç İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Hüseyin çelik, Bülent Arınç gibi "Akp ve Pkk" lı Vatan hainlerinin yargılanmasını Türk halkı adına istiyoruz...

Devletimize, vatandaşlarına, dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne, Türk Silahlı kuvvetlerine, silah çeken hainlerin, tabi ki yargılanmasından yana, gerekli cezaları almasından yana düşüncemiz sabittir.

Ancak Pkk veya Fetö gibi terör örgütlerinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile her hangi bir ortak işbirliği veya ÇÖZÜM'ü olamaz, olmamalı.

Fetö Akp işbirliği ortak konularından bahsetmeyeceğim ancak, Akp nin Türkiye ile ilintili her terör örgütüyle, Sözde İslami cemaatlerle mutlaka yolları bir yerlerde kesiştiğini gördüğümüzü beyan etmek için Fetö terör örgütünden örnek olarak bahsetmek için yazdım.

Ama ne yazık ki devletimizin o tarihteki siyasi iktidarı, Akp Devletimiz ile Pkk'nın ve bugünkü terör örgütü olarak da nitelediğimiz Fetö'nün, Akp'nin sayesinde devletimiz ile işbirliği mutabakatları söz konusu olmuştur.

Akp Diyarbakır'da sözde çözüm sürecinde, Pkk lılarla ortak açıklamalar yaparak Irak'ın kuzeyinden getirilen sözde sanatçı, Pkk lı Şivan Perver'e mikrofonla konuşma sözü vererek, Türkiye Cumhuriyetine ALENEN Katil Türkiye diyerek hakaret dahi ettirilmiştir.

----Ve Akp nin sözde çözüm, Türk halkının ise İHANET olarak nitelediği toplantılarda resimler vererek, Akp nin oy kaygısıyla yürütülen sözde çözüm, süreci Akp iktidarının dolayısıyla en başta, Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet ettiğini, bile bile her şeye, Akp ve genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ve partisi Akp siyasi iktidar olarak göz yummuştur, göz yumulmuştur.

Bu durumu şahıslara bireylere, ya da kişilere indirgersek, hukuki durum bize şunu söyler; Sen devletine bağlı bulunduğun Cumhuriyet'e ihanet etmişsin der.

Hukuk da ki karşılığı net bir şekilde tarif edilmiş, ''VATANA İHANETİN''

Bu durumu kısaca izah ettikten sonra- AKP nin bu günkü Türkiye'ye Cumhuriyetine ihanet ettiği apaçık ortadadır.

 

 

 

Bunun da gereği olarak, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin yapacağı tek şey Akp'nin siyasi kadrolarını çözüm süreci içerisinde destek veren, baştan aşağı siyasi partisi de dahil olmak üzere yargılanmasıdır.

Yargılama süresince Hukukun verdiği karara Türk toplumu kesinlikle saygı duyacaktır.

Akp nin terörle iş birliği içinde olduğunu, yaşanılan süreçte net bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından görülmüş olup, sürece Türk vatandaşları tarafından çok büyük tepki gösterilmiş ve karşı olunmuştur.

...Ve teröre odak olarak da kast ettiğim o gün ve bu günkü siyasi iktidar Akp, Türk halkına alenen İHANENT etmiştir, ve hala ihanet içindedir.

 

 

 

''Akp nin ÇÖZÜM, Türk halkının ise İHANET'' işbirliği dediği sürecin bariz göstergesi, güney doğuda Habur'da ki Pkk SHOW ile başlamıştır.

Çadır mahkemeleri kurularak, Pkk lılar çadırın bir tarafından girerken öbür tarafından, Akp ve savcıları tarafından aklanarak çıkmışlardır.

Sözde çözüm gerçekte ihanet sürecinde, Akp tarafından davet edilen, Pkk lı teröristlerin de çok ça davet edildiği güney doğu toplantılarıdır, bu ihanet sürecine de Akp çözüm süreci demiştir.

Diyarbakır'da Akp ve PKK lılarla ortak açıklamalar yaparak, resimler vererek, Akp nin oy kaygısıyla yürütülen süreci, Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet ettiğini bile bile her şeye, siyasi iktidar olarak göz yummuştur.

Bu durumu, şahıslara bireylere ya da kişilere indirgersek, hukuki durum bize şunu söyler; Sen siyasi kimliğini aldığın devletine bağlı bulunduğun Cumhuriyet'e ihanet etmişsin. Bunun anayasa kitabındaki karşılığı Vatan hainisin der.

Bu durumu kısaca izah ettikten sonra Akp nin bugünkü Türkiye'ye ihanet ettiği apaçık ortadadır.

Bu İHANETİN de gereği olarak Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin yapacağı tek şey Akp'nin siyasi kadrolarını, çözüm süreci içerisinde destek veren, baştan aşağı yargılanmalıdır.

Hukukun verdiği karara Türk toplumu kesinlikle saygı duyacaktır.

 

Son Yazılar