FATMA HANIM'A AYIP EDİLİYOR
Canboray Soykan

Canboray Soykan

iyi gençlik
  • Instagram

FATMA HANIM'A AYIP EDİLİYOR

12 Şubat 2020 - 23:32

Biliyorsunuz normalde haftada 1 yazı yayımlıyorum ama bazen öyle vakalar cereyan ediyor ki bunlar hakkında yazmak için bir hafta geçmesini bekleyemiyorum, susmaya gönlüm razı gelmiyor. Bugün Kocaeli siyasetinin ve sabah haberlerinin gündemine bir haber düştü ki olacak iş değil.

İsmail Küçükkaya sabah programında İzmit’te bulunan ve basın şehidimiz Çetin Emeç’in adını taşıyan üstgeçidin isminin değiştirilmesi meselesini gündeme getirdi, bunun üzerine konuştu. Duruşuyla ve kaybıyla tüm Türkiye’nin bir değeri haline gelmiş Çetin Emeç’in unutturulmaya çalışıldığından dert yandı Küçükkaya ve bunu İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e bağladı. Haberi gördüğümde bu böyle olmamalı, bu işte bir yanlışlık olmalı dedim ama aynen böyle olmuştu.

Fatma hanım şahsına münhasırdır ve esasen zor bir kadındır da. İşte bu yüzden ona belli konularda eleştiri gelmesini kabul edebilir, bizzat da eleştirebilirim ama belediye başkanlığı mazbatasını alırken Adliye’de tam arkasında, belediye başkanlığı koltuğunu devralırken de o odada tam masasının yanında bulunanlardan biri olarak; kendisiyle Millet İttifakı dolayısıyla pek çok organizasyonda yer almış bir genç olarak olarak ona böyle saldırılmasını kabul edemem. İzmit’in başkanı ulusal medyada böyle hakkaniyetsiz bir karalama kampanyasının ortasında kalmışsa ona elimden geldiğince sahip çıkmayı da İzmit’in bir evladı olarak kendime borç bilirim.

Birileri Fatma hanımdan bankamatik memurlarını görevden aldığı için, İzmit’in çehresini değiştirdiği için epey rahatsız oluyordu. Bu rahatsızlıklarını sürekli ulusal basına taşıyarak suyu bulandırmaya çalıştılar eminim farkındasınızdır. İktidar partisinin Kocaeli milletvekilleri hiç işleri yokmuş gibi durmadan sosyal medyadan oradan buradan Fatma hanıma saldırmakla meşgul oldular. Yok camiiye ayakkabıyla girdi, yok insanları haksız yere işten atıyor gibi gerçekliği yitmiş iddialarla sürekli ismini yıpratmaya çabaladılar. Fatma hanım bunların üstesinden hakkıyla geldi, eminim Emeç meselesinin hakkından da gelecektir ama burada biz İzmitli köşe yazarlarına düşen hakkı hakka sahip etmek ve İzmit’in belediye başkanına sahip çıkmaktır.

Şimdi saldırmak için Çetin Emeç üstgeçidini bahane edenlere sormak istiyorum, dünyadan hiç haberiniz yok mu ? Adı değiştirilecek üstgeçidin Büyükşehir Belediyesi yönetimine bağlı olduğunu bilmiyor musunuz ? Bu isim değişikliğini bizzat Tahir Bey’in ilan ettiğini bilmiyor musunuz ? Fatma hanımın Çetin Emeç’in adını yaşatmak için açtığı kütüphaneye adını verdiğini bilmiyor musunuz ? Bilmiyorsanız, bu detaylara vakıf olmadan neden ortalığı ayağı kaldırıyorsunuz ? Biliyorsanız insanlara yalan yanlış iddialarla saldırmaya utanmıyor musunuz ?

Lütfen artık temiz siyaseti yaşayalım, kavganın, yalanın, iftiranın ve kamplaştırmanın kimseye faydası olmadığını 31 Mart’tan sonra idrak etmiş olmalıydınız.

Hasılı, Fatma Hanım’a çok ayıp ediliyor hem de çok ! Umarım bu işin içindekiler biraz çekinir ve özür dileme erdemini gösterirler. Bunu yalnızca Başkana değil tüm İzmit’e ve Türkiye’ye borçlular…

Son Yazılar