DÜNYA; KALBİ OLANLARIN DAYANABİLECEĞİ BİR DÜNYA DEĞİL ARTIK.
Abdullah Gümüş

Abdullah Gümüş

İçimizde İnanç Var

DÜNYA; KALBİ OLANLARIN DAYANABİLECEĞİ BİR DÜNYA DEĞİL ARTIK.

20 Kasım 2020 - 10:34

DÜNYA;  KALBİ OLANLARIN DAYANABİLECEĞİ BİR DÜNYA DEĞİL ARTIK.
UMUTLARA KIRAN DÜŞTÜ, 
ZULME KARŞI DURAN DÜŞTÜ, 
ELİMİZDEN KURAN DÜŞTÜ, 
İZZET KAYIP İNANÇ AĞLAR. 
ALLAHIM, AĞZIMIZIN BAĞLANIP TÜM ORGANLARIMIZIN HESABA ÇEKİLECEĞİ O HESAP GÜNÜNÜN DEHŞETİNDEN SANA SIĞINIYORUZ.
RABBİM ÜZERİMİZDEKİ ÖLÜ TOPRAĞINI KALDIR, BİZE ÜMMET ŞUURU VER...

Dünya neler gördü neler! Kendi kendini imha etme de, bir yandan var etme de bir yandan yok etme de. ALLAH'IN adaletini doğruluğu isteyen ve yaşamak isteyenlere zindan etme de..

Ülkeler, şehirler, evler yıkılmakta, bu dünya insanlar kadar karmakarışık, İnsanlar kadar yüce, İnsanlar kadar alçak ve nankör. Unutturmakta insana tarihini, geleceğini, şuurunu. Egemenlere köle yetiştirmede, bebelerin üzerine bombalar yağdırmakta, zindanlar müminlerle dolmakta. Küfür istiyor ki tüm dünya kendine amade olsun,
ALLAH dersen Dünya'yı sana zindan ederler, kirlettiğimiz toprak bir konuşsa bir konuşsa... Ama her attığımız pisliği kabul eden toprak... Genede bizi saracak olan toprak... Ah be toprağım sen mert biz namert.. Siz hiç kolu bacağı kopmuş evladınızı kucakladınız mı? Anne karnında katledilen bir yakınınız oldu mu? Hiç çöpten yiyecek topladınız mı? Bombalarla tüm aileniz katledildi mi? Namuslarınız kafirler tarafndan kirletildi  mi? Vs vs.. Ne kadar rahatız değil mi? Sanki onlar bizim kardeşlerimiz değil, bu ülkenin evlatları olarak sisteme boyun eğdik.. Söyleyin ALLAH aşkına kimdir bize dilimizi konuşturmayan, kimdir bize ejdadımızın dinini yaşatmayan, kimdir müminleri mapuslara tıkan, kimdir bu coğrafyanın masum yavrularının dillerini küfürle kirletenler, kimdir ayı oynatmayı yasaklatıp kadınlara zil takıp oynatanlara göz yumanlar.. Kimdir tv lerde küçük kız çocuklarına dansöz kıyafeti giydirip 7 kocalı hürmüsü oynatanlar ve alkış tutan zihniyet?
Neden bunlar için kol kola girip beraberlik içinde olamıyoruzda şer iş için şeytana uyuyoruz.. Niçin Allah'ın kelamını ve resulun yolunu tutmuyorda şeytani insanların peşinden gidiyoruz? Ne zaman uyanacağız, ne zaman tek yumruk olup diinimize sahip çıkacağız.. Ne zaman? 

Şu ana kadar müminlerin çektiği sıkıntılar için hesap vereceğimizi unutmayalım ve artık kendimize gelelim!
ALLAH için kardeş olalım kardeşlerimize sahip çıkalım.

Sordum Türkmenlere, Afganlıya, Çeçenliye ,Sureliye , Filistinliye . . .
Nasılsın ???
Dediki ; Cevabım MAHŞERE KALSIN.
YA RABBİ! KABUL EYLE.
Ey kudreti sonsuz, merhameti nihayetsiz, bütün âlemlerin yegane sahibi Yüceler Yücesi Rabbimiz! 
Sen’in Dinine, Kitabına, Peygamberine ve masum kullarına düşmanlık besleyen cahil, kaba, insanlık ve medeniyet mahrumu, zalim bir takım insanlar, Sen’in onlara iyilikte, hayr u hasenâtta kullansınlar diye emaneten verdiğin gücü ve saltanatı, inanan insanların hukukuna tecavüz edip onlara karşı kullanıyor ve göz göre göre zorbalık yapıyorlar. 

‘Lâ havle velâ kuvvete illâ billah’ hazinelerinin tek sahibi Sen’sin. Mutlak güç ve otorite yalnız sen’indir. Bizde izafi, gölge mahiyetindeki güç ve kuvvetimizden arınıp sen’in asla karşı konulamayacak güç ve kuvvetine iltica ediyoruz. 
Ne olur, Yüce Mevlâmız, adavet hisleriyle oturup kalkan, inanmış insanların aleyhinde sürekli komplo üstüne komplo kuran o kimselerin düşmanlık hislerini kalblerinden söküp at. 
Bütün duyma, görme ve idrak kabiliyetlerini topyekün insanlığın hayrına olabilecek istikamete tevcîh buyur.
 
Biz, onların yapmak istedikleri kötülükleri, vermek istedikleri zararları, hile ve tuzaklarını, komplolarını ancak senin yardımın ile def’edebiliriz. 
Onun için de; Rabbimiz, o insafsız gaddarlardan gelebilecek her türlü şerden Sen’in sıyanetine dehâlet ediyoruz. 

Bu haddini bilmez insafsızlar şayet salâh yolunu seçmezler, fitne ve fesatlarına devam ederlerse, sen onların ellerini kollarını bağla ayaklarına prangalar vur kalemlerini yazamaz, dillerini de konuşamaz hale getir 
İnananların aleyhinde kullandıkları ne kadar yol-yöntem, imkan ve malzeme varsa, hepsini ellerinden çekip al bizi o tiran bozması zalimlerle karşı karşıya bırakma ALLAH'IM..

Dualarımız kabul, Cuma'mız mübarek olsun.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hunter
  1 hafta önce
  Yeni yayın hayatınız başarılı olsun hocam çok güzel bir yazı paylaşmışsınız
 • Yusuf
  1 hafta önce
  Müthiş bir yazı. Teşekkürler hocam yeni yayın hayatıniz hayırlı olsun.

Son Yazılar