SİYASET VE HESAP VEREBİLİRLİK
Abdullah Alagöz

Abdullah Alagöz

İYİ Bir Türkiye İçin

SİYASET VE HESAP VEREBİLİRLİK

23 Nisan 2019 - 17:24

SİYASET VE HESAP VEREBİLİRLİK

Her siyasi parti yaptıklarının ve yapamadıklarının muhasebesini açık şeffaf bir şeklide yapabilmelidir.Yapılan doğruların devamı ve yapılan yanlışların bir daha tekrarlanmaması adına bu muhasebe mutlaka yapılmalıdır. 
**
Her seçim sonrasında hiçbir şey olmamış gibi davranılırsa bunun adı keyfilik ve ben yaptım mantığı olur ki böylesi yapılardan da bir alternatif olmaz. 
*
Oysa seçim sonunda bütün partilerin kendilerini sığaya çekmesi ve detaylı bir analiz yapması gerekirdi. 
*
Bir aya yakın süre geçmesine rağmen rutin, basit zaman öldürücü fillerle zaman dolduruluyorsa böyle yapılar bu milletin derdine deva olamazlar. Alternatif olmaktan da kısa sürede çıkarlar. 
*
Her konuda olduğu gibi siyaset kurumunda yetki mercisinde olanlar, yaptıklarının hesabını kitlelerine vermekle yükümlüdür. 
*
AKP neden 17 yıldır iktidar sorusunun cevabını burada aramak gerekiyor. Seçimden hemen sonra hem genel merkez bazında hem iller bazında kendi muhasebelerini yapmaya başladılar bile. AKP seçimden birinci parti çıkmasına rağmen bu muhasebeyi yapıyor. 
*
İYİ PARTİ olarak hem genel merkez hemde iller bazında en kısa sürede bu muhasebeyi yapmak bir zorunluluktur. 
Başarı ve başarısızlık nedenleri masaya yatırılmalıdır. gerekli tedbirle acilen alınarak hikayemize olan güvenimiz teşkilatlar bazında yeniden canlanmalıdır. 
*
Başarı endeksli bir teşkilatlanma şemasına hızla geçilmelidir. Ahbap çavuş ilişkisiyle bir yere varılmayacağını bu süreçte adeta bedel ödeyerek yaşadık.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar