PARTİ TEŞKİLATLARIMIZ 2020 KONGRESİNE ŞİMDEDEN HAZIRLILANARAK...
Abdullah Alagöz

Abdullah Alagöz

İYİ Bir Türkiye İçin

PARTİ TEŞKİLATLARIMIZ 2020 KONGRESİNE ŞİMDEDEN HAZIRLILANARAK İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATMALIDIR

29 Mayıs 2019 - 15:23

PARTİ TEŞKİLATLARIMIZ 2020 KONGRESİNE ŞİMDEDEN HAZIRLILANARAK İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATMALIDIR

                İYİ PARTİ iktidar olmak zorundadır. Türk milletini bu kısır döngüden ve tek kişi diktasından kurtarmak her Türk vatandaşı gibi parti mensuplarımızın da asil görevi haline gelmiştir. Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar varoluş buhranıyla karşı karşıyadır. Bu buhran ekonomik krizinde içinde olduğu topyekûn bir buhrandır.

Adalet mekanizması çöktü, ekonomi yandaşlara peşkeş çektirilerek dip yaptı. Üretim durdu. İşsizlik, yoksulluk, yokluk sıradanlaştı. Aile devletine dönüşen Türkiye Cumhuriyeti Afrika ülkelerinin bile birçok alanda gerisinde kaldı.  İsraf had safhada ve diktatörlerin belirgin özelliği olan devasa büyük beton yapılarla algı operasyonu hızla devam etmektedir. Bu beton kafalıların ülkeyi yönetemeyeceği açık seçik ortaya çıkmıştır.

Türk milletinin makus talihini değiştirmek ve yeni bir medeniyette merhaba demek için milletimizin umudu olan partimizin teşkilatlarına bugün her zamandan daha çok görev düşmektedir.

Sayın Genel Başkanımızın demokrasi ve hukuk mücadelesi Türk tarihinde hak ettiği yeri alacaktır. Gelecekte bu mücadele ve mimarlarını aziz milletimiz şükranla anacaktır. Genel başkanımızın başlattığı iktidar yürüyüşü ve onun ruhuna uygun davranarak gereğini yapmak her partili bireyin ve özellikle teşkilatlarımızın asli görevidir. 

Teşkilatlarımız tüzüğümüzde öngörülen yol haritası ışığında parti manifestomuza uygun davranarak ve Türk milletiyle bütünleşerek geleceğin muhteşem Türkiye’sinin umudu olmak zorundadır.

Bu vesile ile;

1.İstişare, şeffaflık, hukukun üstünlüğü ve hesap verebilirlik anlayışı teşkilat çalışmalarımızda olmazsa olmazımızdır.  Bu yüce değerleri içselleştirememiş kişiler ne demokrasiyi ne de İYİ parti’yi anlamamış demektir. Teşkilat çalışmalarımızda bu değerlerin iğdiş edilmesine hiçbir şekilde izin verilmemelidir.

Eski komitacılık anlayışı, egoların tatmini, sen ben kavgası ve hala başka partilerle organik bağ içinde olanların cesurlar hareketi içinde yeri olamaz. Bu anlayışlar partimiz için adeta ayrık otu gibidir. Bu arkaik zihniyetlerin partimizi içerden kemiren ura dönüşmemesi için gerekenlerin hemen zaman kaybedilmeden yapılması gerekmektedir. Görevini yapmayanları ne bu camia ne de tarih affetmeyecektir.

2..Teşkilatlarımız içinde varsa basit sen-ben kavgasını kendi yapılarında behemehal ortadan kaldırarak yönetim kurullarının katılımcı demokrasi ruhu içinde divanlarıyla birlikteliği sağlamalıdır. Bu konularda sıkıntı çıkaranlarında parti işleyişi içinde zaman kaybına uğramadan gereğinin de yapılması gerekmektedir. Partimize, teşkilatlarımıza kimsenin keyfi uygulamalarla zarar verme hakkı da hukuku da yoktur.

3.Türkiye’nin yegâne umudu olmuş partimizin hikayesini iğfal etmeye, kripto mantıkla dejenereye kalkışmaya kimseni hakkı yoktur.  Parti hiyerarşimiz içinde her türlü istişare, eleştiri yapılmalı ancak parti bütünlüğünü bozacak ve Sayın genel başkanımız zaafa uğratacak her davranış, eylem ve refleks en sert şekilde, meşruiyet içinde ve kendi kurullarımızda gereği zaman geçirilmeden yapılmalıdır. Aksi durumda bu tür eylemlerin çoğalmasına, farkına varmadan müsaade etmiş oluruz ki istesek te bu durumu toparlamamız imkansızlaşacaktır.

4.Partimze ve ülkemize demokrasiyi hem de bütün kurallarıyla getirmeyi vaat eden bir kitle partisiyiz. Demokrasi millet iradesine dayanır. Bu bağlamda teşkilatlarımız üye kayıtlarını hızlandırarak bulundukları il ve ilçelerde toplumla bütünleşmelidir. Başarının partimiz için objektif kriteri bulunduğumuz ilçedeki seçmen sayısı ile üye kayıtlarımızdaki ilintisi olduğu gerçeğini de unutmayalım.  Üye kayıtları noktasında sıkıntı çıkaran, yavaşlatan, sulandıran en basit tavır bile partimizi can evinden vurmakla eşdeğerdedir.

Partimizin mahalle sorumlusundan Genel başkanımıza kadar hepimizin üzerinde tarihi bir sorumluluk yüklenmiştir. Bu sorumluluğun gereğini yapmak, cesurlar ve erdemliler hareketi olan Türk milletine karşı vicdanı bir görevimizdir. 

2020Kongresine bu hususlara dikkate ederek hazırlanan partimiz Allah’ın izniyle iktidara da gelecektir. Yeter ki parti ruhuna uygun çalışalım vesselam. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar