İYİ PARTİ Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Alagöz ''...
Abdullah Alagöz

Abdullah Alagöz

İYİ Bir Türkiye İçin

İYİ PARTİ Kurucular Kurulu Üyesi Abdullah Alagöz '' İYİ PARTİ'DE YA DEMOKRASİ YA HİÇ ''

17 Eylül 2019 - 11:14

                       İYİ PARTİ’DE YA DEMOKRASİ YA HİÇ

 

 İyi parti demokrasinin tıkandığı bir süreçte ve siyasi partilerinde bu tıkanıklığın bir parçası haline gelmesi sonucu kuruldu. Divanımız, vekillerimiz ve bütün teşkilatlarımız bir daha partimizin ortaya çıkış gerekçelerini ve manifestosunu okumak zorundadırlar. İyi parti tabanına karşı “kendini koruma refleksi” gibi saçma ve bir o kadar da düzenin parçası haline gelme gibi arkaik bir duruş partimizin sonunu getirir.

 

Bu konuları defalarca yazmaktan bıkmadık ve yazmaya devam edeceğiz. Partimiz hesap verebilen, şeffaf, demokrasiyi içselleştirmiş cesurlar hareketinden oluşmaktadır. Partimizde klikleşmelere , az olsun benim olsun gibi şark kurnazlığına yer yoktur. Kendisi gibi düşünmeyeni hain muhalif, hizip ya da enterne edilmesi gibi bir yaklaşımda bulunanların statüsü ne olursa olsun bu parti de yeri olamaz.

 

Oysa partimizin teşkilatlarında ne kadar farklı düşünen arkadaşımız varsa o yapılarda görev almış olsa partiye katkısı artacağı gibi muhalif kavramı da anlamsızlaşırdı.

 

Diğer yandan sosyal medya da partinin tüzel kişiliğini, yöneticilerini tahkir eden, aşağılayan, söven zihniyetlere göz yumanlarda en azından iyi niyetli değildir. İyilerin dilinde bu hastalıklı kelimelere yer yoktur.

 

Partimiz kurulduğu günden beri nedense bir türlü üye kayıtları noktasında istenilen seviyeye gelmemektedir. Bu konunun muhatabı teşkilatlarımızdan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız olmak üzere teşkilatlarımızdır. Burada bir seferberlik ilan edilerek üye kayıtları kongre öncesine kadar milyonlara ulaşmalıdır. Ancak bazı teşkilatlarımızın az olsun benim olsun mantığıyla hareket etiklerine maalesef şahit olmaktayız. Bu konularda ilgili il ya da ilçe başkanları hakkında derhal işlem yapılmalıdır. İyi partide keyfiliğe yer yoktur. Bu parti kimsenin babasının çiftliği olmadı ve olmayacaktır da. İYİ PARTİ iktidar olmak için kurulmuş bir kitle partisidir. Kitle partileri az olsun benim olsun gibi hastalıkları kaldıramaz. Eğer başarı yoksa kitle partileri de yok olur.

 

Teşkilatlarda bir türlü birlik beraberliği sağlayamıyoruz. Keyfilik ve komitacılık diz boyu. Bütün uyarılarımıza rağmen bir arpa boyu yol alamıyoruz. Teşkilatları denetleyen objektif bir mekanizma nedense bir türlü kurulamıyor ve bu başıboşluğun önüne geçilemiyor. Teşkilatlar yaprak dökümü sürecinde birileri koltuğu tahkim etme derdine. Beyler bu gidiş hayra alamet değildir. Nitelik yok liyakat, emeğe saygı yok hala hangi ülküler peşinde koşuyorsunuz? Liyakat yerine benim adamım olsun gibi şark kurnazlığı ile kısa süreli bir başarı sağlanır ama parti biter.

 

Parti faaliyetleri kapalı kapılar arkasında adeta hücre faaliyetleri şeklini aldı. Oysa demokratik teamüller, şeffaflık ve hesap verebilirlikle milletimize söz vermiştik. Birazcık statü sahibi olunca kendisini fil dişi kulede görerek tabanı maraba yerine koyan kof bir anlayışa yabancı değiliz ve o anlayışa isyan ederek bu partiyi kurduk. Genel başkanımızın manifesto niteliğindeki bütün açıklamalarının adeta içini boşaltırcasına yapılan uygulamalar bizi iktidara değil partiler mezarlığına götürür. “Sizi demokrasiyle tanıştırayım” diyen Sayın Genel Başkanımızın o tarihi çıkışını sulandırdınız, bari orada kalın. Artık bu partinin kutlu yürüyüşüne engel olmayınız.

 

İYİ PARTİ Türk aydınlanmasını ve Atatürk’le başlayan milletleşme sürecimizin lokomotif gücüdür. Bu lokomotifin makinisti de Sayın Genel Başkanımızdır. Partimizin ilklerini içselleştirmeden ona tökez olmaya ve keyfiliği devam ettirmeye devam edemezsiniz!

İYİ PARTİ Demokrasi ve hukuk mücadelesi vererek kuruldu. Türk milletine de bu değerleri vaat etti. Partimizin hikayesini kimsenin sulandırmaya hakkı yoktur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar