TÜRKİYE Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Ağlıyor !

TÜRKİYE Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e Ağlıyor !

Türkiye'den Görüntüler İçin Tıkla

10 Kasım 2019 - 10:12

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81'inci yılında, Anıtkabir'de ve Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen törenlerle anılıyor. Anıtkabir'deki törende Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk'ün huzuruna çıkarak çelenk koydu ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Dolmabahçe'deki törende ise Ata'nın son nefesini verdiği odada yatağı başında nöbet tutan polis saat 09.05'te gözyaşlarını tutamadı.

 

 

Anıtkabir’de yapılan törene Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Kuvvet Komutanları ile devlet erkanı katıldı.

ERDOĞAN ANITKABİR MOZOLESİ’NE ÇELENK KOYDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Mozolesi’ne çelenk koydu. Daha sonra yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Erdoğan daha sonra beraberindekilerle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalamaya geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ne: “Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yılında rahmetle yad ediyoruz. Kendisinin emaneti olan cumhuriyeti güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye Cumhurbaşkanı
AK Parti Genel Başkanı” yazdı.

ATATÜRK’E GÖZYAŞLARI

81 yıl sonra Dolmabahçe Sarayı’nda saat 09.05… Ulu Önder Atatürk’ün son nefesini verdiği odada polis memurunun gözlerinden Ata’sı için gözyaşları süzüldü.

 

İstanbul’da da aynı anda Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün son nefesini verdiği odada saygı duruşu ve anma töreni düzenlendi. Buradaki törende saygı duruşu sırasında Ata’nın son nefesini verdiği yatağı başında nöbet tutan polis saat 09.05’te gözyaşlarını tutamadı. Polisin gözyaşlarını bir arkadaşı sildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP'Lİ BELEDİYE'DEN KALAN BORÇLOAR NEDENİ İLE İNCİRLİOVA BELEDİYESİNE HACİZ
MHP'Lİ BELEDİYE'DEN KALAN BORÇLOAR NEDENİ İLE İNCİRLİOVA...
İYİ Parti'li Vekiller Van'da Debrem'de Yaralanan Vatandaşları  Ziyaret Etti
İYİ Parti'li Vekiller Van'da Debrem'de Yaralanan Vatandaşları...