Bahçeli’den Abdülhamid çıkışı: Atatürk’le bir tuttu,...

Bahçeli'den Abdülhamid çıkışı: Atatürk'le bir tuttu, sevmeyeni 'ajan' ilan etti

Editor: Süperadmin
24 Mayıs 2022 - 12:04

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu. Bahçeli, Abdulhamit ile ilgili de açıklama yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erdoğan'ın Abdulhamit'e benzetilmesi" tartışmaları üzerine bugünkü grup toplantısında bir açıklama yaptı. Bahçeli yaptığı açıklamada Abdulhamit ile Atatürk'ü bir tutarak, Abdulhamit'i sevmeyenleri de ajan ilan etti.

 

Bahçeli, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

 

 

1877 ve 1878 Osmanlı-Rus savaşında Yeşilköy'e kadar gelen güçlerin komutanı şu telgrafı göndermişti: "Bizi durduracak hiçbir kuvvet yok, İstanbul'a girmek için izninizi bekliyorum" Her gün bir yerinden yara alan Osmanlı İmparatorluğu'nun yönetim kademesinde sorumsuz, işbirlikçilik anaforuna kapılmış yöneticiler de vardı ve biliniyordu. Devşirilmiş bir kısım devlet ricali makus çöküşe hizmet etmişlerdi.

 

Bahçeli: Türkiye gerekirse NATO'dan ayrılma alternatifini gündeme almalıdır!Bahçeli: Türkiye gerekirse NATO'dan ayrılma alternatifini gündeme almalıdır!

 

ABDULHAMİT'İ KİMLER SEVMİYORSA, TEDAVİ EDİLMEMİŞ KUYRUK ACISINI KİMLER ÇEKİYORSA ONLARA DİKKAT EDECEĞİZ

Osmanlı İmparatorluğu'nda tahta çıkan hiçbir padişah, asla ve kat'a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üzerine görmemiştir. Oğuz soyundan kesinlikle hain çıkmamıştır. Abdulhamit'i kimler sevmiyorsa, tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz çünkü onlar Batı'nın içimize yuvalanmış etki ajanlarıdır. 1900'lü yılların başında sahnelenen kahpe oyunların günümüzdeki mültezimleridir.

 

ERDOĞAN'I BUGÜNÜN ABDULHAMİT'İ GÖRÜYORLARSA HİÇBİR MAHSURU YOK

Gafiller ne istiyorlar tarihimizden? Neyin istibdatından bahsediyorlar? Bilmedikleri, bilemeyecekleri, tanımadıkları, kafalarının ve kalplerinin yetmeyeceği büyüklerimizi hangi bilgi ya da belgelerle itham ederler? Cumhurbaşkanımız Erdoğan bugünün Abdulhamit'i olarak görünüyorsa bizce hiçbir mahsuru yoktur.

 

 

 

Abdülhamit Han'ın seveni kadar sevmeyeni de vardır. Abdülhamit'i Ermeni çeteciler sevmez, sömürgeciler sevmez, casuslar sevmez, Türk ve İslam düşmanları hiç sevmez. Madem tarihi bilmezler o halde ne diye gerçeğe kara çalmaya kalkarlar. Gafiller ne istiyorlar tarihimizden. Bilmedikleri, bilemeyecekleri büyüklerimizi hangi bilgi ya da belgelerle itham ederler.

 

Biz ecdadımıza dil uzattırmayız, tarihimize laf ettirmeyiz, devşirmelere akıllarını başlarına devşirmelerini tavsiye ederiz. Sudan sebeplerle karşı karşıya getiren kanı bozukları asla affetmeyiz. Osmanlı İmparatorluğu bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, Atatürk bizimdir, Abdülhamid Han da bizimdir. Atatürk, Ankara ise Abdülhamid Han İstanbul'dur. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir. Atatürk'ü seven Abdülhamid'i de sever. Birisini diğerinden üstün tutan bataktadır. Geçmişte yaşamış her kim varsa duygularımızla değil, bugünün ölçüleriyle değil kendi zamanlarının şartlarıyla değerlendirmeliyiz. Muhterem büyüklerimizi, büyük ceddimizi anıyorum, Rabbim her birisinden razı olsun diyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta İYİ Partiye Dev Katılım | Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın Rozetleri Taktı
Kahramanmaraş'ta İYİ Partiye Dev Katılım | Siyasi İşler...
DEVA Partisi Lideri Babacan: Aday açık ara ilk turda seçilecek isim olmalı; seçimden sonra ülke de fakto parlamenter sistemle yönetilmeli; HDP’yi görmezden gelmek mümkün değil
DEVA Partisi Lideri Babacan: Aday açık ara ilk turda seçilecek...