Savcının Suç Yok demesine rağmen Polis dinlemedi pankartları...

Savcının Suç Yok demesine rağmen Polis dinlemedi pankartları söktü

10 Nisan 2021 - 18:16

Kastamonu'da polis, CHP'nin astığı "128 Milyar Dolar nerede?" yazılı afişleri Cumhuriyet Savcısının, 'suç yoktur' kararına rağmen söktü. Polis, afişlerin idari amirler tarafından istendiğini aktardı. Eski vekil gazeteci Barış Yarkadaş Twitter hesabından "128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor" diyerek tepki gösterdi.

CHP eski Milletvekili gazeteci ve KRT TV yorumcusu Barış Yarkadaş, Kastamonu'da yaşanan skandalı sosyal medyadan duyurdu. Yarkadaş, CHP'nin astığı "128 Milyar Dolar nerede?" yazılı afişlerin sökülmesine "128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor" tepkisini gösterdi.

Yarkadaş, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ile de görüşerek yaşananları sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

CHP'nin "128 milyar dolar nerede?" yazılı afişleri Kastamonu'da da tartışma yarattı. Cumhuriyet Svc. Uğur Çaykara, polisin "Ne yapalım?" sorusuna "SUÇ UNSURU YOKTUR. İŞLEM YAPMAYIN" dedi. Polis durumu İl Başkanımız Hikmet Erbilgin'in de olduğu afiş bölgesinde tutanağa işledi.

Ancak polis buna rağmen, "Mülki amirin talimatı var" diyerek afişleri söktü. İl Başkanımız Hikmet Erbilgin ile az önce konuştum. Milletvekilimiz Hasan Baltacı ve Merkez İlçe Başkanı Dilek Karabacak ile süreci takip ettiklerini ve bu hukuksuzluğa itiraz edeceklerini belirtti.

Ülkenin getirildiği hale bakın! Daha bir hafta önce AKP'li Kürşat Ayvatoğlu skandalı ile gündeme gelen Kastamonu'da, Ayvatoğlugillerin cebine giden 128 milyarın sorulması,savcının kararına rağmen yasaklanıyor. 128 milyarla birlikte hukuk da buharlaşıyor. Buna izin vermeyeceğiz!

***

Bursa’nın Mudanya ilçesinde CHP’nin reklam panolarına verdiği “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin toplatılması ve arkasından savcılıkça “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatılması tüm Türkiye'de tepki çekti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı “128 milyar dolar nerede” paylaşımıyla 128 milyar dolarlık Merkez Bankası’nın döviz rezervini yeniden sormasının ardından çok sayıda vatandaş Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

Kısa sürede #128MilyarDolarNerede etiketi TT oldu.  Sosyal mecra platformlarındaki paylaşımlar sürerken, Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla, bugünden başlayarak Türkiye genelinde CHP’li belediyelerde pankart ve billboardlara “128 milyar dolar nerede” sorusunun asılacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uluslar arası rapora göre Türkiye'de işçi resmen cehennemi yaşıyor
Uluslar arası rapora göre Türkiye'de işçi resmen cehennemi...
Çin'le Ver Uygur Türkünü Al Aşıyı Dönemi Başladı !
Çin'le Ver Uygur Türkünü Al Aşıyı Dönemi Başladı !