Sarıklı Tarikatçı General Dosyası bir türlü sonuçlanamıyor !

Sarıklı Tarikatçı General Dosyası bir türlü sonuçlanamıyor !

haberin detayı için tıkla

Editor: Süperadmin
10 Mayıs 2021 - 10:29

Tarikat evinde cüppe ve takkeli fotoğrafları ortaya çıkan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında Milli Savunma Bakanlığı’nın başlattığı soruşturma haftalardır sonuçlandırılmadı.

 

Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın, makam arabasıyla gittiği tarikat evinde, üniforması üzerine giydiği cüppe ve sarıklı fotoğraflarının basına yansımasının üzerinden bir buçuk ay geçerken, bu süre zarfında Milli Savunma Bakanlığı’nın konuyla ilgili başlattığı soruşturma sonuçlanmadı.

 

Cumhuriyet‘in haberine göre; halen görevde olan Tuğamiral Sarı ile ilgili soruşturmanın tamamlanmasının Ramazan Bayramı sonrasına kaldığı öğrenilirken, emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, “Bu soruşturmanın bugüne kadar çoktan tamamlanması ve sonucunun açıklanması gerekiyordu, burada bir oyalama olduğu açık” dedi. Emekli askeri hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok da “Bu kişinin bu eylemi, ihracı gerektiren disiplin suçları arasındadır. Benzer durumda açılan soruşturmalardan ihraç sonucu çıktı” görüşünü dile getirdi.

Edinilen bilgiye göre Tümamiral Sarı hakkında karar verecek Milli Savunma Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’nun nisan sonunda toplanması gündeme geldi. Ancak Sarı’nın savunması için ek süre talep etmesi üzerine süreç tamamlanamadı. Sarı hakkındaki soruşturmanın sonuçlandırılmasının Şeker Bayramı sonrasına kaldığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saray Yandaşı 5'liye 10 Yılda Tam 128 Defa Vergi İndirimi Uygulanmış
Saray Yandaşı 5'liye 10 Yılda Tam 128 Defa Vergi İndirimi...
Babaeski İYİ Parti Yıkılma Tehlikesi olan köy köprüsünü TBMM Meclis gündemine taşıyor
Babaeski İYİ Parti Yıkılma Tehlikesi olan köy köprüsünü TBMM...