Şaka Değil Gerçek ! Erdoğan, kararname ile atadığı ismi...

Şaka Değil Gerçek ! Erdoğan, kararname ile atadığı ismi unuttu: "Senin burada ne işin var"

Erdoğan, kararname ile atadığı ismi unuttu: "Senin burada ne işin var"

Editor: Süperadmin
07 Ekim 2021 - 10:04

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugün kaleme aldığı yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararname ile ÇAYKUR'a atadığı ismi unuttuğunu ve ikili arasına yaşanan dikkat çeken diyalogu köşesine taşıdı.

Pehlivan'n bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle oldu:
 
İDDİA O Kİ...

1-  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre önce Rize’yi ziyaret etti. Gitmişken ÇAYKUR yöneticileri ile de görüştü. Onlar arasında eski AKP milletvekillerinden birini de görünce, “Senin burada ne işin var” diye sordu. O isim de “Efendim, siz geçen ay kararname ile atadınız” yanıtını verdi. O anlara şahit olanlar şaşkınlığını gizleyemedi. 

2- Sayıştay, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) karasal sayısal radyo ve televizyon yayıncılığı sıralama ihalesini yapmadığını belirtti. Aslına bakılırsa, Sayıştay yıllardır uyarıyor, RTÜK de yıllardır görmezden geliyor. 

Peki, neden? Çünkü, başta Turkuvaz Grubu olmak üzere büyük medya kuruluşları bunun gerçekleşmesini istemiyor. Zira, eğer gerçekleşirse televizyon kanalları için düzenli olarak RTÜK’e ciddi bir para vermek zorunda kalacaklar. 

3- Şirketler adına borçlarını tahsil etme işi yapan bir işadamı geçen günlerde tutuklandı. Rüşvete aracılık etmekle suçlanıyordu. Çarpıcı olan ise o ünlü işadamının İstanbul’daki önemli bir savcı ile sorunlu ilişkileri de ortaya çıkmış. Şimdi o savcı ve arkasındaki güce dair önemli söylentiler var. Üzerine gidilecek mi, yoksa kapatılacak mı, yakında göreceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geçtiğimiz Günlerde Kaza Geçiren CHP'li Yıldız'dan İlk Açıklama
Geçtiğimiz Günlerde Kaza Geçiren CHP'li Yıldız'dan İlk...
AKP Genel Başkanı Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz'
AKP Genel Başkanı Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi,...