’’ Öldürülmek İstemiyoruz Yaşamak İstiyoruz ’’...

'' Öldürülmek İstemiyoruz Yaşamak İstiyoruz '' Kadınlar 1 Haziran'da Çağlayan Adliyesi'ne çıkarmaya yapacak

Editor: Süperadmin
20 Mayıs 2022 - 12:24

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne açılan kapatma davasının ilk duruşması 1 Haziran'da görülecek. Duruşma öncesi 10:00'da Türkiye'nin dört bir tarafından gelen kadınlar adliye önünde buluşacak.

Kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete karşı mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'ne açılan kapatma davasının ilk duruşması 1 Haziran'da görülecek. Davada "kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek" suçlaması ile derneğin feshi talep ediliyor. Davaya ilişkin Türkiye'nin birçok ilinde protesto gösterileri yapılmıştı.

1 Haziran'daki duruşma öncesi Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan, "Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği Hukuksuz Davalarla Kapatılamaz" denilerek şu açıklama yapıldı:

 

İstanbul’da ve tüm illerde Kadın Meclisleri olarak bugüne kadar asla yalnız yürümedik, bu saldırılar karşısında da asla yalnız yürümeyeceğiz diyerek hazırlıklarımıza başladık.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek, 1 Haziran’da İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde buluşuyoruz. Çorum, Eskişehir, Gebze ve pek çok ilden kalkacak otobüslerle yola çıkacağız.  Öldürülen kadınların yakınları, şiddet gören kadınlar, demokratik kitle örgütleri ve yanımızda olmak isteyen tüm dostlarımızla 1 Haziran’da buluşacağız.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği'nin Twitter hesabından da şu paylaşım yapıldı:

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve Kaçtılar
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve...
Maaşından şikayet eden AKP'li vekilin İBB'den kazandığı para dudak uçuklattı
Maaşından şikayet eden AKP'li vekilin İBB'den kazandığı para...