MUHALİF TÜM SİYASİ PARTİLER ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN BİR...

MUHALİF TÜM SİYASİ PARTİLER ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Haberasi öncülüğünde 24 Kasım öğretmenler günü'nde mağdur öğretmenlerimizden, milletvekillerinden, sendika ve siyasi parti yetkililerinden anlamlı çalışma.

24 Kasım 2020 - 15:11 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 15:23


Mağdur öğretmenlerimizin sesi olmak ve haklarının alınmasını hatırlatmak amacı ile çekimleri yapılan videolarda öğretmenlerimiz, sendika temsilcileri, muhalefet parti milletvekilleri ve yetkilileri tek yürek olarak hak kayıplarının giderilmesini talep ettiler.


Haberasi olarak mağdurların sesini, sorunlarını maddeler halinde belirtiyor yetkilileri göreve davet ediyoruz.


 * 5 ila 20 yıl görev yapan ücretli, sözleşmeli öğretmenler görmezden geliniyor kadro ve sosyal hakları verilmiyor.


* Yaklaşık 78.900, aileleri ile birlikte 300.000 i aşkın ücretli öğretmen aylık 1500 ile 1990 TL arasında maaş ile geçinmeye mecbur bırakılıyor, imkanlarının iyileştirilmesini istiyor şartsız atama bekliyor.


* 2010 yılında KPSS sınavında sorular çalındı, binlerce öğretmen adayının Hakkı yendi. Hak yiyenler görevde, hakkı yenilenler yok sayılıyor, umursanmıyor. Hakları teslim edilmiyor. Adaleti sağlayın, hak edenlere haklarını teslim edin.


* KPSS den 90 puan alan öğretmen adayı atanamıyor, 50-60 puan alan atanıyor. Eğitimde de adalet öldürülüyor. Öğretmenlere yapılan her haksızlık eğitim sistemimizin bilinçli olarak bozulması, çocuklarımızın geleceğinin alenen karartılmasıdır.


* Ücretli ve sözleşmeli öğretmen atamalarında mesleğe başlangıç tarihine göre işlem yapılmalıdır, atamalardaki adaletsizlikler bir an önce giderilmelidir.


* Her yıl 1.000.000 öğrencinin ders başı yaptığını biliyor, atanamayıp ümidini kaybeden öğretmen adaylarımızın bir an önce atanmasını, eğitimde öğretmen açığının giderilmesini görev olarak kabul ediyoruz.


* Ücretli öğretmenlerin maaş ve SSK primi hesaplamalarında adaletli olunmuyor, düşük gelirlerle geçinmeye mahkum edildikleri yetmiyor gibi emeklilik hakları da ellerinden alınıyor. Öğretmenler kamuda ve dershanelerde tasarruf tedbiri amaçlı kullanılıyor!


* Öğretmen sendikalarının sorumluluklarını yerine getirmelerini, öğretmen haklarını layıkı ile savunmalarını, aldıkları yetkilerini öğretmenler  için kullanmalarını bekliyoruz.


*Başta Milli eğitim bakanlığı olmak üzere; iktidarından muhalefetine kadar tüm yöneticilerin ve söz sahibi insanların öğretmenlerimizin yenilen haklarına sahip çıkmasını bekliyoruz.


Haberasi ailesi olarak; Her nesile büyük katkı sağlama gayretinde olan kutsal meslek sahibi tüm öğretmenlerimizin ve mağdurların yanında olmaya devam ediyor, onların sesi olarak da köprü görevimizi üstleniyoruz. 


Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü'nü kutluyor,  ahirete intikal edenlerle, şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, kalanlarımıza sağlıklı ömürler diliyoruz.


24 Kasım Öğretmenler günü projemize katkı sağlayan;


Meslektaşlarının sesi olan mağdur öğretmenlerimize,


CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi sayın Gonca Yelda Orhan'a


İyi Parti Isparta Milletvekili sayın Dr. Aylin Cesur'a


Gelecek Partisi Genel Başkan Yrd. sayın Selçuk Özdağ'a


Deva Partisi Genel Başkan Yrd. sayın Medeni Yılmaz'a


Kamu Sen İstanbul İl Temsilcisi sayın Remzi Özmen'e


Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Eğitim-Sen Temsilcisi sayın Dr. Mustafa İÇEN'e


Öğretmenlerimiz ve HaberAsi ailesi adına teşekkür ediyor, sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

İşte O Çalışma 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu'na Ziyaret
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Gelecek Partisi...
Bu Mu Ülkücülük ? Saldırganlardan Birisi MHP'li Belediyede Güvenlik Görevlisi Çıktı
Bu Mu Ülkücülük ? Saldırganlardan Birisi MHP'li Belediyede...