Mhp Lideri Bahçeli: Sevgili gençler; hiçbirinizi kaybedemeyiz....

Mhp Lideri Bahçeli: Sevgili gençler; hiçbirinizi kaybedemeyiz. Öfkeniz olabilir, kızdıklarınız olabilir, tepkileriniz sivri olabilir fakat sizler bizim için paha biçilmez öneme sahipsiniz

Sevgili gençler; hiçbirinizi kaybedemeyiz. Öfkeniz olabilir, kızdıklarınız olabilir, tepkileriniz sivri olabilir fakat sizler bizim için paha biçilmez öneme sahipsiniz

23 Şubat 2021 - 10:55

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Olması gerektiği kadar temas edilmeyen mühim meselelerimiz olduğu sarih bir gerçektir. Siyaset kurumunun teferruatlı bir öz eleştiri yapması kanaatimce ahlaki sorumluluğudur. Geleceği planlamayı ihmal edenler başkalarının planlarında yalnızca bir nesne etkisiz bir eleman olurlar. Dünün mahsulü nasıl bugünse geleceğin de cümle kapısı şuurla temellenmiş bugün telakkisidir. Gelecek demek var olmak hayata tutunma iddiası demektir. Geleceğiyle geleneği arasında bağ kurmayan toplumların hazin ve hüsran dolu sonlarına tarih ibretle şahitlik etmektedir."

"Bugün sizlerle sadece Türk gençliği üzerine konuşmak, görüşlerimi açıklamak istiyorum. Gelecek demek var olmak, hayata tutunma iddiası demektir. Geleneği ve geleceği arasında bağ kuramayan toplumların hazin sonlarına tarih ibretle şahitlik etmektedir. Özellikle 4 Ocak 2021'den itibaren Boğaziçi Üniversitesi'nde yeşeren olaylar Türk gençliği üzerinde oynanan oyunları yeniden deşifre etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "genç fikirler demek, gerçek fikirler demektir" sözüyle görüşümüzü doğrulamaktadır. Biz kuşakları X, Y, Z ile ele almıyoruz. Bu ayrımın alfabenin diğer harflerine kadar ulaşacağını, buradan da sonuç çıkmayacağını görüyoruz."

"Hiç ayırt etmeksizin her genç kardeşime elimi uzatıyorum"

"Gençlikten taviz vermemiz, onlara kulak tıkamamız söz konusu olamayacaktır. Düşüncesi ne olursa olsun, Türk gençliği bizim has bahçemiz, parlak yüzümüz, muazzam hazinemizdir. Biz Türk gençliğinin ruh kökünü, yüreğinde kopan fırtınalı sahilleri, kendimizi bildiğimiz kadar iyi biliyoruz. Hiç ayırt etmeksizin, her genç kardeşime elimi uzatıyor, alayını birden hasretle kucaklıyorum. Diri umutlarımızı Türk gençliği ile örtüştürdük. Bu zaman diliminde cari imkanlarımız nispetinde üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin heyecanı ile dolduk."

"İç ve dış mihrakların ana gayesi bu güçten çekinmelerinden dolayıdır"

"Gençler üzerinde hesap yapan çakal suretlerini görüyor, emellerini takip ediyoruz. 15-24 yaş grubunda yaklaşık 13 milyon kardeşimiz bulunmaktadır. Türkiye'nin genç nüfus oranı AB ülkelerininkinden çok daha fazladır. Bu stratejik gücümüzün apaçık delilidir. Türk gençliğinin aklını bulandırmaya, duruşunu bozmaya çalışan iç ve dış mihrakların ana gayesi, bu güçten çekinmelerinden dolayıdır."

"Gençliğimizi esir etmek için kuyruğa girenlere müsaade etmeyeceğiz."

“Teminatımız ve tesellimiz Tük gençliğidir"

Hayatın olağan ilerleyişinde her birimizin karşısına zorluklar çıkabilir fakat Atatürk'ün dediği gibi, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda saklı olduğu sürece hayallerimizi hüsrana hiç kimse döndüremez. Nasıl ki istiridye zoru görmeden inci yapamazsa, zorlukları görmeden de irademiz sivrilemeyecektir. Teminatımız ve tesellimiz Türk gençliğidir.

"Bizim dağa gönderecek tek bir gencimiz yoktur"

Yıkım gündelikçileri, mukallit aydınlar, kimliksiz siyasetçiler, terör örgütlerine taşeronluk yapan köksüzler, gençliğe musallat olan cinayet ve suç şebekeleri bilsinler ki, bizim ne dağa gönderecek, ne hücre evine yollayacak, ne üniversite kapılarındaki eylemlerde kaybeden tek bir gencimiz dahi yoktur.

"Biz gençlerimizin göz bebeklerinde derin teessür uçurumları görmek istemiyoruz, onun bunun şiddet aparatı olmalarına tahammül edemiyoruz."

"Boğaziçi Üniversitesi’neki her gelişme açıkça çarpıtılmıştır"

"Boğaziçi Üniversitesi’neki her gelişme açıkça çarpıtılmış, gençliğin kabına sığmaz niteliği hain çevreler tarafından kullanılmak istenmiştir. Bu işin içinde ne yazık ki bazı siyasi partiler de yer almıştır. Kendi evlatlarına el bebek gül bebek muamelesi yapan başkalar4ının evlatlarını siyasal ihtirasları için kavgaya yönlendiren zilletin dipsiz çukuruna düşen sorumsuz ve kirli zihniyetlerdir. Bu çürük ve günahkâr zihniyet failleri büyük bir tezat içinde gömülü halde olduklarından dolayı sürekli bocalıyorlar."

Bahçeli'den gençlere tavsiye: Hiç kimse kuyunun dibindeyim diye de üzülmemelidir belki oradan da bir kapı aralanacak

"Sevgili gençlere tavsiye şahsiyetinizi kazanın, kazandıysanız sağlamlaştırın, kendinizi geliştirin mensubiyet bilincinizi her daim müdaafa etmeyi göze alın. Cisminizle değil ruhunuzla insan olacağınızı aklınızdan çıkmayın. Bunun için de her yaptığını işe bağlanın, yüreklerinizde hissedin. Neyin yanlış neyin doğru olduğuna vicdan fermanımızı dinleyerek karar vermeliyiz. Hiç kimse kuyunun dibindeyim diye de üzülmemelidir belki oradan da bir kapı aralanacak, kuyuya düşen Yusuf olup çıkacaktır. Hepimiz genç olduk, bundan mütevellit hartalarımız heyecanlarımız zaman zaman hezeyanlarımız bazen de hesabını yapamadığımız hayal kırıklığımız oldu. İnsanız haliyle şaşmak bize özgürdür. Kanın damarlarımızda hızla aktığı çağlarımızda dünyaya kafa tutacak hatta baştan ayağa değiştirmeye teşebbüs edecek bir cürretin misafiriydik. "

Ayrıntılar gelecek...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP İktidarı İŞSİZİN DEĞİL, PATRONUN CAN SİMİDİ OLDU
AKP İktidarı İŞSİZİN DEĞİL, PATRONUN CAN SİMİDİ OLDU
Akşener 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sincan Meydanında Kadınlarla Buluşuyor
Akşener 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sincan Meydanında...