Kanal İstanbul üzerinde arazi aldığını haber yapan gazeteciye...

Kanal İstanbul üzerinde arazi aldığını haber yapan gazeteciye soruşturma açıldı

15 Şubat 2020 - 14:21

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığına ilişkin habere erişim engeli getirilirken, haberi duyuran muhabirimiz Hazal Ocak hakkında “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

20 Ocak 2020 tarihli manşetinden yayımlanan “Damat işi biliyor” başlıklı haberde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2013 yılında, babası Sadık Albayrak’ın ise 2003 yılında Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy’e bağlı Boyalık mahallesindeki satın aldıkları 2 arazi anlattılıyordu. Tarla vasfındaki bu araziler Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak “Yenişehir”i işlendiği planda da “konut alanı” sınırları içinde kalıyordu. Konuyla ilgili Bakan Albayrak’a yönelttiğimiz soruları yanıtlayan bakanlık yetkilisi, Albayrak’ın araziyi 2012 yılında satın aldığını belirtmişti. Yetkili, “Berat beyin babası Sadık Albayrak 2003 yılında bu köyden arazi aldı. 2012’de arazinin yan tarafındaki arazi satışa çıktı. Yabancıya gitmemesi için de Berat Albayrak bu araziyi aldı. Kanal İstanbul’la bağdaştırmak zorlama olur. Kanal İstanbul’la bir ilgisi yok” demişti.

 

Albayrak’ın avukatı Ahmet Özel haber üzerine hukuku yollara başvuracaklarını açıklamıştı. Bu gelişmelerin ardından İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından haberimize erişim engeli getirildi. Haberi gündeme taşıyan onlarca internet sitelerine de yasak kararı alındı. Haberi yapan muhabir Hazal Ocak hakkında da “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Kaynak: https://www.gercekgundem.com/medya/157420/berat-allbayrakin-kanal-istanbul-guzergahinda-arazi-aldigini-ortaya-cikaran-gazeteciye-sorusturma

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Duyurun Bu Sesi ! Bir Hemşirenin İsyanı Alkış değil Malzeme Ekipman İstiyoruz
Duyurun Bu Sesi ! Bir Hemşirenin İsyanı Alkış değil Malzeme...
İletişim Başkanlığı, açıkladı! İşte dünya genelindeki son durum...
İletişim Başkanlığı, açıkladı! İşte dünya genelindeki son...