İYİ Partili Oral: Sağlık çalışanları Koronavirüs’e karşı...

İYİ Partili Oral: Sağlık çalışanları Koronavirüs’e karşı malzeme sıkıntısı çekiyor

İYİ Parti Ankara milletvekili İbrahim Halil Oral, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada başta Aile hekimleri olmak üzere sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı korunmak için yeterli malzemeye sahip olmadıklarını vurguladı.

26 Mart 2020 - 19:28

Sağlık Bakanı, Kızılay ve AFAD’a çağrıda bulundu

 

Oral’ın açıklamaları ise şöyle:

 

“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’yabir bilgi vermek ve çağrıda bulunmak istiyorum. Ülkemizin farklı yerlerinden özellikle aile hekimlerimiz yeterli ekipmanları olmadığını, gözlük, tulum ve maskeleri kendileri satın aldıklarını söylüyorlar. Bu konuya acil çözüm bulunmalıdır.

 

Ülkemizde bir küresel salgının etkilerini hissediyoruz. Bu bir afet değil midir? O zaman Kızılay ve AFAD ne iş yapmaktadır? Neden kendilerini göremiyoruz? Aile hekimleri, doktorlar maske sorunu çekerken Kızılay'ın AFAD'ın hiç mi stoğu yoktur?

 

Ankara Şehir Hastanesinde Hasta Yakınları Bilgi Alamıyor

 

Ayrıca pek çok vatandaşımız karantinadaki ya da tanı konmuş olan hastalarından yeterli bilgi alamadıklarını, hasta yakınlarına dahi durumları açıklanmadığını ifade ediyorlar. İnsanlar tedirgin. En azından Ankara Şehir Hastanesi'nde durum böyledir. Buna da bir çözüm üretilmelidir.”

 

İYİ Partili Oral’ın Ankara Şehir Hastanesi’ndeki pek çok hastanın yakınıyla bizzat görüştüğü ve kendilerine de telefonla ulaşıp yardım isteyen hasta yakınlarının var olduğu öğrenildi. Aile hekimlerinin de bizzat Oral’a ulaşarak malzeme eksiklerini dile getirdikleri öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş Haber: CHP'li büyükşehir belediye başkanı koronavirüse yakalandı
Flaş Haber: CHP'li büyükşehir belediye başkanı koronavirüse...
Flaş Haber:  İşte tüm illerin tam vaka listesi
Flaş Haber: İşte tüm illerin tam vaka listesi