İYİ Partili Muharrem Yiğen Tepki Gösterdi, KASKİ geri adım...

İYİ Partili Muharrem Yiğen Tepki Gösterdi, KASKİ geri adım attı.

Kayseri'de son günlerde KASKİ' den gelen ortalama 40- 50 günlük yüksek tutarda faturalara vatandaşın isyanını, İyi Parti Kocasinan Meclis üyesi Muharrem Yigen dile getirmişti. KASKİ konuyla ilgili açıklamada bulundu.

29 Temmuz 2020 - 16:46

KASKİ Resmi Web sitesi'nden yaptığı açıklamada ;

Bilindiği üzere ; Ülkemiz genelinde covid-19 salgını nedeniyle 30 Büyükşehir Belediyesinin Su idarelerinde olduğu gibi idaremizce de salgının yayılma riskinin en aza indirilebilmesi amacıyla Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yerinde sayaç okuması yapılmamıştır.

SU TÜKETİMİNİN ARTTIĞI BİR GERÇEK 

Abonelerimizin salgın  dönemlerinde temizlik ve hijyene verdiği önemden dolayı su tüketimlerinin önceki dönemlere göre çok artığı tartışılmaz bir gerçektir.

Abonelerimizi su tüketimlerime ait tahakkukların birikerek, ileriki dönemlerde ödeme zorluğu yaşanmaması için abonenin aylık ortalama tüketimleri baz alınarak kıyas fatura tahkkuk ettirilmiştir. 
Abone bilgileri güncel oaln vatandaşlarımıza bilgilendirme SMS  ile yapılarak " ... fazla ve ya ... eksik tüketimler için ilk sayaç okuma işlemiyle düzenlenecek olan faturada mahsuplaşma yapılacağı " husus açıkca belirtilmiştir. 

Bu durumdan haberi olmayan vatandaşlarımıza giden 3-3,5 aylık fatura yüksek gözükmekte olup, dileyen vatandaşlarımız gecikme ücreti alınmaksızın 3 ay içerisinde istedikleri zaman ödeyebilirler.

KASKİ olarak manevi değerleri maddi kaygıların önünde tutarak,şehrimize modern alt yapımızla bu zorlu pandemi sürecinde ve sonrasında da hizmet etmeye devam edeceğiz kamuoyuna saygılarımızla.

İYİ Parti Kocasinan Belediyesi Meclis Uyesi Muharrem Yiğen  sosyal medya hesabında böyle duyurdu.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda askerimiz
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda...
İYİ Partili Başkan Akışık ve Ekibinden Denizli Valisine Ziyaret
İYİ Partili Başkan Akışık ve Ekibinden Denizli Valisine Ziyaret