İYİ Parti TBMM Grup Başkanveli Lütfü Türkkan: Biz Ey Biden...

İYİ Parti TBMM Grup Başkanveli Lütfü Türkkan: Biz Ey Biden Bekliyorduk Erdoğan HAMDOLSUN Diyerek Soykırımı Kabullendi

Editor: Süperadmin
15 Haziran 2021 - 20:57

 

İYİ Parti TBMM Grup Başkanveli Lütfü Türkkan, Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO Zirvesi sırasında gerçekleştirdiği Biden görüşmesinden sonra yaptığı " Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi" açıklamasını eleştirdi.

Erdoğan’ın  Türk Milletine cevap vermesi gerektiğini ifade eden Türkkan,  Biden’dan hesa soracağı beklenirken “Hamdolsun gündeme gelmedi” diyor. Yani Biden’ın soykırımı kabul etmesini onaylıyor” dedi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili, Lütfü Türkkan, gündemdeki gelişmelerle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Brüksel’de NATO Zirvesi’ne katıldığını ve ABD Başkanı Joe Biden ile bir araya geldiğini hatırlatan Türkkan, “Bu kritik toplantıda ABD'nin 'Ermeni soykırımı' kararının da ele alınması bekleniyordu.  Toplantı öncesi ‘gündeme getireceğim’ diyen Sayın Erdoğan'a görüşmeden sonra bu konu soruldu. Peki Sayın Cumhurbaşkanı ne dedi? ‘Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi’” dedi.

"BIDEN'IN SOYKIRIMI KABUL ETMESİNİ ONAYLIYOR"

“Millet ondan ABD Başkanı’na “Eyy Biden” demesini beklerken, tepkisini yüzüne karşı vermesini beklerken o ne yaptı?” diye soran Türkkan, “Bu konu gündeme gelmediği için hamdetti, yani şükretti. Bir gün önce 24 Nisan'ın hesabını soracağını anlatıyor. 

Bir gün sonra gündeme bile gelmediğine hamdediyor. Bunu nasıl izah edelim? ABD Başkanı Biden’ın attığı soykırım iftirası konusu “Hamdolsun hiç gündeme gelmemiş” Geçiştirildi diye sevinmek yerine Türk Milletine bunun cevabı verilmelidir.

Soykırım olarak resmen tanıdığını açıkladığı 1915 olaylarının hesabını Biden’dan soracağı beklenirken 'Hamdolsun gündeme gelmedi' diyor. Yani Biden’ın soykırımı kabul etmesini onaylıyor” değerlendirmesinde bulundu.

"NEDEN MUTLUYUZ?

Görüşmenin ardından AKP’li vekillerin attığı mutluluk çığlıklarına anlam veremediğini dile getiren Türkkan,  “Ben şimdi bu mutluluk çığlıklarının sebebini sormak istiyorum. 45 dakikalık bu görüşmede ne oldu? 24 Nisan’ın hesabını mı sorduk? Parasını verdiğimiz F-35’leri mi aldık? S-400’leri aktive mi ettik? 

PKK-PYD’ye terör örgütü mü dediler? Suriyelilerin geri dönüşünü mü konuştuk? ABD Afganistan’da bize diplomatik, lojistik ve mali destek vereceğini mi söyledi? Doğu Akdeniz’de sorun kalmadı mı? Yunanistan çöktüğü adalarımızı geri mi verdi? Neden mutluyuz?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Brüksel’e hareket etmeden önce, söylediği “Merkez Bankası’nın döviz rezervinin 100 milyar dolara ulaştı” sözlerini hatırlatan Türkkan,

“Başbakanlığı döneminde rezervler 135 milyar dolara kadar çıkmış. Bu tırmanışı devam ettirecekmiş. Öncelikle Sayın Erdoğan doğru söylüyor.  Tırmanış var. Rezervler eksi 46 milyar dolardan eksi 56 milyar dolara tırmandı. 

Sayın Erdoğan Başbakanlığı döneminde rezervlerin 135 milyar dolara çıktığını söyledi. Ama Başbakanlık kurumunu lağvedip bu ucube sisteme geçtiğimizde Merkez Bankası’nın 128 Milyar dolarını kimin hortumladığını hala söylemedi.  128 Milyar dolarla hangi yandaş ve batık şirketlerin kurtarıldığını söylemedi” değerlendirmesinde bulundu.

"Hala atın ve itin kim veya kimler olduğunu kamuoyu öğrenemedi"
Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “At izi it izine karıştı. Allah sonumuzu hayretsin” deyip kayıplara karıştığını ifade eden Türkkan,

“ Yedi ayı aşkın bir süre geçti üstünden. At it derken, ülke toz duman. Hala atın ve itin kim veya kimler olduğunu kamuoyu öğrenemedi. Kimin kim olduğunu açıklasanıza.  Açıklayın ki 128 milyar doları kimler aldı, Merkez Bankası rezervlerini kimler eksi 56 milyar dolara düşürdü. Hep beraber öğrenelim. Sandık geldiğinde de hesap soralım. Kimin ne olduğunu bilelim ki milletin parasını hortumlayanlarla ahirette değil Yüce Türk mahkemelerinde hesaplaşalım” dedi.


"İYİ PARTİ'NİN ÜYE SEÇİMİNİN ÖNÜNE GEÇİLİYOR"

“RTÜK ile ilgili bir aydır bir tartışma var. İki temsilcinin bire ineceği İYİ Parti’ye de bir tane verileceği haberleri çıktı” diyen Türkkan,  RTÜK Üye seçiminde Anayasa’nın ruhuna aykırı hareket edildiğini ifade etti.

İYİ Parti’nin üye seçiminin önüne geçilmeye çalışıldığını ifade eden Türkkan, “Bu kurumlarda tüm siyasi parti gruplarının temsili demokrasinin ruhunun icabıdır. 

Sayın Meclis Başkanı’na bu konuda müracaat ettik dedi ki, bize hakkımız olan RTÜK Üyeliği ile ilgili düzenlemeyi yapın. Meclis Başkanı’nın verdiği cevap iç tüzük ve kanun bu işe cevaz vermiyor. Niye? Hesaplama yapılırken Meclis’teki milletvekili sayısına göre değil, Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin milletvekillerinin sayısının toplamına göre yapıldığını söylüyor. 

Oradan da bir yol çizmişler. Bağımsız olan veya grup kuramayan partilerin milletvekilleri ne iş yapıyor bunları biz milletvekili olarak kabul etmiyor muyuz? Eğer böyle bir kanun ve iç tüzük varsa bunun arkasına sığınıyorsanız bu anayasanın ruhuna aykırı. 

 

Kaynak: https://www.gunboyugazetesi.com.tr/iyi-parti-erdogan-bidenin-sozde-soykirimi-kabulunu-onayladi-92792h.htm

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağımsız Türkiye Partisi  Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam dünyasının üçüncü dini bayramı olan Gadir-i Hum Bayramı’nı kutladı
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin BAŞ: İslam...
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ Parti Millet vekili Feridun Bahşi Yangın Alanında
Antalya Manavgat Yanıyor ! Çok Sayıda Orman Yangını ! İYİ...