İYİ Parti Lideri Akşener’den Özdağ Ve Koncuk’un...

İYİ Parti Lideri Akşener'den Özdağ Ve Koncuk'un İstifalarıyla İlgili İlk Açıklama Geldi

İYİ Parti Lideri Akşener'den Özdağ Ve Koncuk'un İstifalarıyla İlgili İlk Açıklama Geldi

16 Kasım 2020 - 19:36

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın partiden ihraç edilmesiyle ilgili, "Beni, partimizi ve başkanlık divanımızın yarısını itham eden, iftira boyutunda pek çok söylemi nedeniyle kendisini partimizin disiplin kurulu, partiden ihracına karar vermiştir" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Meral Akşener'i ziyaret etti. Akşener ve Davutoğlu, görüşmenin ardından açıklama yaptı. Davutoğlu, Meral Akşener'in kendilerini ziyaret etmesinden sonra iadeyi ziyaret yaptıklarını söyleyerek, "Hem komşuluk ilişkimiz var, hem de birçok konuda ortak kaygı ve düşüncelerimiz var. 9 Kasım'da tam demokrasiye geçiş için güçlendirilmiş parlamenter sistem modelimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Parlamenter sistemi Türkiye’nin geleceği açısından tek çözüm yolu olarak görüyoruz. Bu konuda sayın genel başkanla mutabakat zemininin çok güçlü olduğunu ve birçok ortak yönlere sahip olduğumuzu görmekten büyük mutluluk duydum" diye konuştu.

 

'ÜZÜLDÜM'

 

Davutoğlu ve Akşener, açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Akşener, İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ ve istifa eden İsmail Koncuk ile ilgili şunları söyledi:

 

"Milletvekili sayımız 36'ya düştü. Bütün bunların her birine elbette çok üzülüyorum. Herhangi bir milletvekili arkadaşımızı kenara bırakın, normal bir üyemizin dahi istifa etmesi ve partimizle yolunu ayırması bizi son derece üzen bir durumdur. Bu irade beyanında bulunmuş hiç bir arkadaşımızı incitecek herhangi bir söz sarfetmedim. Aynı noktada durmaya devam edeceğim. Sayın Özdağ konusunda ise keşke böyle olmasaydı. Sayın Özdağ, beni, partimizi ve başkanlık divanımızın yarısını itham eden, iftira boyutunda pek çok söylemi nedeniyle kendisini partimizin disiplin kurulu partiden ihracına karar vermiştir. Herkes için hayırlı olsun diyorum; ama üzüldüğümü ifade etmek istiyorum."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alp Aslan
    2 hafta önce
    Herkes kendi aklıyla hareket etmelidir. KONCUK başkan size kim ne yaptı. Siz kime hizmet ediyorsunuz. Bu açıklamaları yapmadan önce gidip derdinizi anlattınız mı. Bu parti iktidara yürürken istifa sebebiniz bu olmamalı idi. Eğer arkanızda sizi destekleyen bir kitle yoksa ve sizi seçip oraya getiren İyi Partililer ile danışıp görüşmeden bu kararı aldı iseniz siyasi hayatınız ve size desteğimiz bitmiştir. Bu partinin ileri gelir iki vekilinin birden öne çıkarak partiden ayrılmanızla bu parti bitmez. Sizler bu duruma neden düştünüz, niye dış***dınız bunu hiç düşündünüz mü.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevlerinde Korona Vakaları Gizleniyor mu ? Mahkum Yakınları İsyan etti
Cezaevlerinde Korona Vakaları Gizleniyor mu ? Mahkum Yakınları...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Ey Edoğan Orduya kumpas kuran bir başbakansın sen!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Ey Edoğan Orduya kumpas...