İYİ PARTİ’li Fahrettin Yokuş ’’ Elektrik ve dogalğaz...

İYİ PARTİ'li Fahrettin Yokuş '' Elektrik ve dogalğaz zamları ardı ardına geldi Akp'ye soru soruyoruz Cevabını Alamıyoruz ''

İYİ PARTİ'li Fahrettin Yokuş '' Elektrik ve dogalğaz zamları ardı ardına geldi Akp'ye soru soruyoruz Cevabını Alamıyoruz ''

02 Aralık 2019 - 07:46

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, elektrik- doğal gaz zamlarının ardı ardına geldiğini ve bu zamların nedenini sorduklarında AKP'den hiçbir cevap alamadıklarını ifade etti.

Elektrik- doğal gaz zamlarının ardı ardına geldiğini ve bu zamların nedenini sorduklarında AKP'den hiçbir cevap alamadıklarını belirten İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Bu durumun Türkiye'yi uluslararası kamuoyunda da sıkıntıya sokacağını söyledi. Yokuş Yokuş, " İstatistiki bilgileri bile verilmeyen Türkiye'nin hiçbir şeyine güvenilmez. Güven bunalımı durumunda olan bir ülke durumuna düşersek ne Merkez Bankası'nın aldığı tedbirlere güven olur, ne bankacılık sistemine güvenirler"dedi.

Elektrik fiyatlarına son dönemde gelen zamlarda bir gariplik olduğunu belirten İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Vatandaş da soruyor, bu zamlar neden böyle art arda geliyor, sahibi kim, muhalefete soruyor mecburen. Vatandaş bulamıyor ki sorumlu, muhalefete soruyor, muhalefet de bulamıyor. Bakanlar yok ortada. Garip bir durum var. Bilgi alamıyorsunuz, Türkiye'de böyle bir gariplik var. Elektrik fiyatlarının artışının yanı sıra örneğin şehir hastaneleri yapılmış, devlete yük getiriyor, anlaşmaları nedir diye soruyorsunuz, sorumlu yok, her şey gizleniyor" diye konuştu.

Konunun TBMM'de gündeme geldiğini ancak bir muhatap bulunamadığını ifade eden Yokuş, şöyle devam etti " Yeni yönetim tarzının sıkıntısı var. Sorularımıza bakanların çoğu cevap vermiyor zaten. Büyük bir bölümü cevapsız. TBMM'de muhatap bulunamıyor. Yeni sistem Meclis'teki sistemi, Meclis'in ağırlığını kaldırmış durumda. Meclis'in itibarını arttıracağız diye yola çıkanlar Meclis'in itibarını iyice düşürdüler."

 

 

Bu kışın vatandaş açısından zor geçeceğini ancak özellikle elektrik fiyatları artışı konusunda vatandaşın kafasında soru işaretlerinin arttığını kaydeden Yokuş, " Vatandaş bize geliyor bir ay önce ödediğimiz fiyatın kat kat üzerinde bir fatura ödüyoruz. Bir gariplik var, yapılan zammın üzerinde mi bir fiyat alınıyor bilemiyoruz, bir gariplik var. Kış geliyor elektrik doğal gaz ile beraber daha çok kullanılacak, çünkü doğal gaz elektrik ile çalışıyor, elektrik fiyatlarının maliyeti ısınma olarak da yansıyacak vatandaşa. Bu kış zor geçeceğe benziyor"dedi.

 

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORDU HES'E MAHKUM EDİLDİ
ORDU HES'E MAHKUM EDİLDİ
İYİ Parti Lideri Merak Akşener “BİZİM EVİMİZ 83 MİLYONUN SİNESİDİR”
İYİ Parti Lideri Merak Akşener “BİZİM EVİMİZ 83 MİLYONUN...