İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş "Hastaneler dolu,...

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş "Hastaneler dolu, test yaptırılamıyor, sağlık çalışanlarında istifalar gelmeye başladı"

"Hastaneler dolu, test yaptırılamıyor, sağlık çalışanlarında istifalar gelmeye başladı"

12 Ağustos 2020 - 12:56

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, kentteki günlük vaka sayısının 500'ü bulduğunu söyledi ve "Hastaneler dolu, test yaptırılamıyor, sağlık çalışanlarında istifalar gelmeye başladı" dedi.

Normalleşme süreciyle Konya'da Koronavirüs vaka sayıları arttı. Kentteki  vaka sayısının tehlikeli boyutlara ulaştığını aktaran İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş Sözcü'den Müslüm Evci'ye konuştu.

Yokuş şunları söyledi:

"Sahada yetkili arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilere göre Konya'da günlük corona virüs vaka sayısı maalesef 500'ü bulmuş. Hastaneler tam kapasiteye ulaşmış. Testi pozitif çıkan vatandaşımız hastanelerde yer olmadığı için evlerine gönderiliyor. Evlerine gönderilen vatandaşlarımıza da kendi imkânlarıyla evlerine gitmeleri söyleniyor. Özel aracı olan gidebilir, ama özel aracı olmayan vatandaşlarımız da mecburen toplu ulaşım kullanıyor ve istemeden hastalığı yayıyor.

"TEST SIRASI DAHİ ALINAMIYOR

Kentteki gerçek verilerin gizlenmeye çalışıldığını aktaran Yokuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hastanelerdeki yoğunluktan dolayı birçok vatandaşımız test sırası dahi alamıyor. Yoğunluktan dolayı sağlık çalışanlarımız tükenmiş durumda. Bayramın yansımaları ise bu haftadan itibaren kendisini göstermeye başlayacak. Kentte durum bu kadar ciddiyken hala birileri halkın sağlığını hiçe sayarak algı yaratmaya devam ediyor. Gerçek verileri saklasanız da halkımız gittikleri hastanelerde gerçekleri görüyor."

"ŞEHRİ YÖNETENLER DE ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPMIYOR"

Kentteki duruma üzüldüğünü aktaran Yokuş, şunları kaydetti:

"Konya'nın Türkiye'deki bütün şehirlerimiz arasında sürekli ilk 5 şehir içerisinde olması beni üzüyor. Burada her şey vatandaşlardan bekleniyor ama şehri yönetenler de üstüne düşeni yapmıyor. İl pandemi kurulları çalıştırılmıyor. Ciddi denetimler yapılmıyor. Maskesiz dolaşanlar uyarılmıyor. Toplu taşım araçlarında tedbir alınmıyor. Konya belediyesi üzerine düşeni yapmıyor. Kentte ciddi bir başıboşluk var. Konyalı bunu yaşamayı hak etmiyor” 

"SAĞLIK ÇALIŞANLARI İSTİFA EDİYOR"

“Sağlık çalışanları perişan” diyen Yokuş konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sağlıkçılarımızın moral motivasyonları sıfır noktasında çünkü  insan üstü gayretle aylardır ölümü göze alarak çalışıyorlar. Ancak yerel yöneticilerin yeterince tedbir almaması ve halkın duyarsızlığı sağlık çalışanlarını olumsuz yönde etkiliyor. Moral motivasyonlarını yok ediyor. Bu sebeplerden dolayı başta Doktorlar olmak üzere sağlık çalışanları emeklilik ve istifa dilekçeleri vermek zorunda kalıyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ TBMM GRUP BAŞKAN VEKİLİ, LÜTFÜ TÜRKKAN: TÜRKİYE 2021’DE ERKEN SEÇİME GİDECEKTİR
İYİ PARTİ TBMM GRUP BAŞKAN VEKİLİ, LÜTFÜ TÜRKKAN: TÜRKİYE...
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu Tiyatronun Simgesi kavuğun eski ve yeni emanetçileri Rasim Öztekin ve Şevket Çoruh’u Florya’da ağırladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu...