İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yeni dönem için...

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yeni dönem için il başkan adaylığını açıkladı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yeni dönem için il başkan adaylığını açıkladı

05 Temmuz 2020 - 20:06

İYİ PARTİ İSTANBUL’DA BUĞRA KAVUNCU YENİDEN ADAY

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın kongre takvimi belli oldu. Buna göre İl Başkanlığının kongresi, 26 Temmuz 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek.

İstanbul’daki olağanüstü kongresini 22 Aralık 2018’de gerçekleştirilen İYİ Parti’de olağan kongre takvimi belli oldu. 26 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan kongre için İl Yönetim Kurulu kararı alındı. İYİ Parti’nin mevcut İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu da yeniden aday olduğunu açıkladı.

Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve çok sayıda delegenin katılımıyla İstanbul İl Başkanlığı’nda adaylığını açıklayan Kavuncu, “Türk siyaseti ve ülkemiz çok zor günler geçiriyor. Ülkemiz; daha adının bile tam olarak ne olduğu anlaşılamayan bir sistemle yönetilmeye çalışılıyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diyen var, başkanlık sistemi diyen var… Biz ona tek adam rejimi diyoruz. Bu rejimde parlamento adeta fonksiyonunu yitirmiş, ülkenin tüm kurumları partizanca siyasallaştırılmış, diyanet bile hükümet icraatlarına yönelik fetvalar vermeye başlamış durumda. Özgür ve bağımsız basın susturulmuş, Murat Ağırel gibi cesurca yazan bağımsız gazeteciler tutuklanmış halde. Sesimizi duyurmaya çalıştığımız, elimizde kalan birkaç iletişim platformundan biri olan sosyal medyanın akıbeti bile belli değil” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik iftiralara ve tehditlere de değinen Kavuncu, “Bilsinler ki; Genel başkanımızın saçının teline zarar gelsin, Kürşad’ın kırk atlısı oluruz! Bunu herkes çok iyi bellesin! İYİ Partimiz, işte böyle bir ortamda kuruldu. Binbir emekle, binbir özveriyle... Türkiye’de cinsiyetçilik üzerinden kadına yapılan bin bir türlü eziyete inat, cesur bir kadın tarafından kuruldu İYİ parti. Meral Akşener’in yaktığı ateşle kuruldu. Cesurlar, İYİ’ler tarafında kuruldu” ifadelerini kullandı.

“İYİ PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA ADAYIM”

“Bugün burada, İstanbul İl başkanlığına adaylığımı açıklayacağımı duyurdum. Ve sağ olun; sizler beni bugünümde yalnız bırakmadınız. Allah’ın bana verdiği bu bedeni ve ruhu, bana inanan ve güvenen kadroları, bu genç ve yeni, yenilikçi partiye gönül veren, partimize, davamıza katkı vermek isteyenleri; tüm vatandaşlarımızla belli bir plan ve hedef doğrultusunda organize ederek, hedeflerimize ulaşmak için, sizlerle bu kutlu davada birlikte yol yürümek için İYİ parti İstanbul İl Başkanlığına adayım” diyen Kavuncu, İstanbul’un en çalışkan, en mert, en cesur, en fedakâr teşkilatına sahibiz. 25 yıldır AKP tarafından yönetilen İstanbul’da, millet ittifakı olarak yaptığımız ittifakla değişmez denileni değiştirdik. Sizler değiştirdiniz, hep beraber değiştirdik. - Tüm ilçeleri gezdim. Hemen hemen tüm delegelerimizle ilçe başkanlarımızla beraber, saatlerce sohbetler ettik. Her şeyi açıkça, şeffafça, dürüstçe konuştuk. Ne gördüm biliyor musunuz? İstanbul’da ‘asker delege’ diye tabir edilecek tek bir delege kalmamış. Büyüyoruz, güçleniyoruz arkadaşlar. Demokratikleşiyoruz. Verdiğimiz demokrasi mücadelesini önce kendi partimizde samimice yaşatmaya çalışıyoruz. Kongre sonucunda, 688 delegenin, Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiğim sözlerinden birisi olan “fikri hür, vicdanı hür” şiarıyla, mukaddes kitabımızın en az kırk yerinde geçen “biz size düşünesiniz diye akıl verdik” düsturuyla hareket edeceğini gördüm. Dolayısıyla, böyle bir ortamdan, sonuç ne olursa olsun, kalite çıkar, güçlü kadrolar çıkar, iyi bir yönetim çıkar. Sonuç ne olursa olsun İYİ parti kazanır” dedi.

“BEL ALTI SİYASET YAPANI PARTİLİ SAYMAM”

Kongre sürecinde diğer adaylarla birlikte kampanya sürecini de değerlendiren Kavuncu, “Kongremizin kazananı partimiz olacaktır. Tek bir şartla; kongreye kadar geçecek süreçte, siyasi rekabette, hiç bir zaman unutmamamız gereken bir ilkemiz olmalı; “kongre bittiği günün sabahı birbirimizin yüzüne bakacak hukuku korumak!” Geçen kongrede, “dava arkadaşlarıma karşı kazandığım başarıyı zafer saymam” demiştim. Bakın, çok açık söylüyorum, bu seferde diyorum ki “siyasi rekabet ve hırs uğruna iftira atanı, bel altı siyaset yapanı partili saymam”. Bana ya da diğer aday arkadaşımıza, kime yapılmış olursa olsun. Kim veya kime yapılmış demem, “nerede” derim. Bulur, gereğini yapar ve bünyeden dışarı atarım” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda askerimiz
Askerleri taşıyan midibüs kaza yaptı: maalesef çok sayıda...
İYİ Partili Başkan Akışık ve Ekibinden Denizli Valisine Ziyaret
İYİ Partili Başkan Akışık ve Ekibinden Denizli Valisine Ziyaret