İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Bugra Kavuncu HDP Konusunda...

İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Bugra Kavuncu HDP Konusunda Noktayı Koydu

İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Bugra Kavuncu HDP Konusunda Noktayı Koydu

06 Ekim 2019 - 22:34

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Medyascope'ta yaptığı açıklamalarda “PKK'nın terör örgütü olduğunu ve lanetlediklerini söylemedikleri sürece HDP'yle organik bir ilişkiye girmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Medyascope'ta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP ile ittifak ve HDP tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Kavuncu, "PKK'nın terör örgütü olduğunu ve lanetlediklerini söylemedikleri sürece HDP'yle organik bir ilişkiye girmemiz mümkün değil" şeklinde konuştu.

Kavuncu, "Anayasa'nın ilk 4 maddesiyle alakalı hassasiyetlerimiz var. Hep ısrarla vurguladık. Kendimizi de; milliyetçi, demokrat, kalkınmacı olarak tanımlıyoruz. Ülkedeki aidiyet duygusunun, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilmenin, bu ülkede huzur içerisinde yaşayabilmenin bir takım şartları var. Bir kaos olmaması için, milleti kutsal kabul ediyoruz. Devlet, milletin mutluluğu için var. Milleti yaşat ki devlet yaşasın. Bunun üzerinden hareket ediyoruz" şeklinde konuştu.

"O NET BEYANI DUYMAK İSTİYORUZ"

HDP'ye yönelik sözlerine "Biz burada o net duruşu, o net beyanı duymak istiyoruz. 'Biz PKK'nın bir terör örgütü olduğunu ve lanetlediğimizi söylüyoruz' beyanını duymak istiyoruz" diyerek devam eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı "Bu ifade edilmediği sürece bizim HDP ile herhangi bir organik ilişkiye girmemiz mümkün değil" dedi.

 

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti'li Vekiller Van'da Debrem'de Yaralanan Vatandaşları  Ziyaret Etti
İYİ Parti'li Vekiller Van'da Debrem'de Yaralanan Vatandaşları...
İYİ Parti Adana İl Başkan Adayı Dr. Büyüköztürk '' Kapalı Kapılar Arkasında konuşmayın gelin mahkemede konuşun ''
İYİ Parti Adana İl Başkan Adayı Dr. Büyüköztürk '' Kapalı...