İYİ Parti Isparta Millet Vekili Aylin Cesur Köyleri Karış...

İYİ Parti Isparta Millet Vekili Aylin Cesur Köyleri Karış Karış Gezmeye Sorunlarını Meclise Taşımaya devam ediyor

Editor: Süperadmin
13 Eylül 2021 - 14:18 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 14:28

İYİ Parti Isparta Millet Vekili Aylin Cesur Köyleri Karış Karış Gezmeye Sorunlarını Meclise Taşımaya devam ediyor

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR’UN KÖY ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

YUKARI DİNEK’İN SEL MAĞDURİYETİ HALA DEVAM EDİYOR

ŞARKİKARAAĞAÇ’IN YUKARI DİNEK KÖYLÜSÜ CESUR’A “DEVLET KURUMLARI KÖYÜMÜZLE ZORAKİ İLGİLENİYOR” DEDİ

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Isparta’nın köylerini gezmeye devam ediyor.

Milletvekili Cesur, Şarkikaraağaç’ın köylerine yaptığı ziyaret kapsamında,  Göksöğüt ve Arak Köyü’nün ardından Yukarı Dinek Köyü’nde idi.

Milletvekili Cesur, beraberinde İYİ Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, İYİ Parti Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Cemil Çelik, ve İYİ Parti teşkilatlarından oluşan heyetle Yukarı Dinek Köyü’nde vatandaşlarla buluştu ve köyün sorunlarını dinledi.

Köy halkının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Milletvekili Cesur, köyde bulunuş sebebinin oy istemek değil, milletvekili olarak görevini yapmak, oy veren vermeyen herkesin sorunlarının çözümü için kendi üzerine düşeni yapmak olduğunu söyledi.

Milletvekili Cesur, Yukarı Dinekliler tarafından dile getirilen sorunları dinleyip tek tek not alırken, köyün tüm sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve ilgili Bakanlıklara taşıyacağının sözünü verdi.

Milletvekili Cesur, ayrıca daha önceden Yukarı Dinek’in sorunlarına dair Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunmuş olduğu soru önergelerini ve yaptığı çalışmaları da köy halkı ile paylaştı.

Milletvekili Cesur’un ziyaret ettiği tüm köylerde vatandaşlar tarafından çözümü istenen “su sorunu”, Yukarı Dineklilerce de dile getirildi. Özellikle sulama konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını belirten vatandaşlar, ayrıca devlet kurumlarının konuya ilgisizliğinden de yakındı. Taleplerinden ve dilekçelerinden netice alamadıklarını belirten köylüler, köyün sorunları ile sanki zoraki bir ilgilenme olduğunu söyledi.

Milletvekili Cesur, köy ziyaretlerinde aldıkları notlar ile en büyük şehrinden, en küçük köyüne, iktidara hazırlandıklarını ve İYİ Parti iktidarında devlet kurumlarını işler kılarak ve israfa harcanmayan doğru bir bütçe yönetimi yaparak kendilerine iletilen bütün sorunları günü geldiğinde çözmeye hazır olacaklarını ve çözeceklerini, bu nedenle de şimdiden hazırlık için de nerede ne sorun var çözüm bekleyen not aldığını da söyledi.

Geçen sene Haziran ayında Yukarı Dinek Köyü’nde yaşanan sel felaketi için soru önergeleri veren ve dere taşkınlarının engellenmesi yönünde tedbirler alınması için, meclis araştırma önergesi sunan Milletvekili Cesur, verdiği önergeler üzerine birtakım çalışmaların başlamasına rağmen, köylülerden sorunun hala çözülmediğini öğrendi ve konuyu yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağına ve konun takipçisi olacağına dair söz verdi.

Toplantının ardından, Milletvekili Cesur köyün kadınları ve gençleri ile sohbet ettikten sonra köy ziyaretlerine devam etmek üzere Yukarı Dinek köyünden ayrıldı.

resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle resim yükle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına Seçilen Metin Özaslan'a Tebrik
TİYAD Başkanı Altıparmak'tan Ankara Kulübü Başkalığına...
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye rekoru kırıldı
İYİ Partiye Katılımlar devam ediyor ! Babaeski'de Günlük üye...