İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: HDP Kapatılmalı

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: HDP Kapatılmalı

İşte o Açıklaması

Editor: Süperadmin
21 Ocak 2022 - 15:32

HDP’nin kapatılması hakkındaki bir soruya yanıt veren İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir” ifadelerini kullandı.

TV100’de yayınlanan Sağlı Sollu isimli programda konuşan İyi Parti’nin Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, HDP’nin kapatılması gerektiğini savundu.

Poyraz, “Partiniz HDP’nin kapatılması konusunda ne düşünüyor?” sorusuna, “HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir” yanıtını verdi.

İyi Partili Poyraz, konu hakkında şunları söyledi:

“Bu konuya ilişkin; HDP’nin kapatılması sürecinde, terör ile irtibat ve iltisakına ilişkin süreçler yargıya intikal etmiş, yargı en doğru kararı verecek. Kapatılması gerekiyorsa ki bana göre HDP’nin kapatılması gerekir. HDP kapatılıyor mu, kapatılmıyor mu yargı karar verecek. AYM’ye daha yeni üye seçilmedi mi, Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin verdiği oylarla? AYM üyeleri yine benzer süreçlerle Cumhurbaşkanı tarafından seçilip konulmadı mı? Bu adamların yeterliliğine ilişkin bir şüphemiz mi var?”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak istemiyor
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak...