İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den Avrupa’daki corona...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den Avrupa’daki corona hastalarının Türkiye’ye kabul edilmesi teklifine Akşener’den sert tepki

Editor: Süperadmin
26 Kasım 2021 - 19:44

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin yabancı ülkelerdeki Covid-19 hastalarını kabul etmesi teklifine sert tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Koca'ya seslenen Akşener, "Sayın Erdoğan’ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız? Avrupa’nın Covidli hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız!” ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, Türkiye'nin Covid-19 hastalarını kabul etmesi yönünde teklifi olduğunu belirterek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür mesajı yayımlamıştı. Kluge, açıklamasında “Zor bir kışla karşı karşıya kalırken, Fahrettin Koca’ya gerektiğinde COVID-19 hastalarını kabul etme teklifi için minnettarım” demişti.

 

AKŞENER’DEN SERT TEPKİ

 

Hans Kluge'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den yanıt geldi. Kluge’nin paylaşımını alıntılayarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya seslenen Akşener, “Sayın Bakan, Sayın Erdoğan'ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız? Avrupa'nın Covidli hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız!” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geçtiğimiz Günlerde Kaza Geçiren CHP'li Yıldız'dan İlk Açıklama
Geçtiğimiz Günlerde Kaza Geçiren CHP'li Yıldız'dan İlk...
AKP Genel Başkanı Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi, CHP'den yanıt gecikmedi: 'Hırsızlar için oldukça özgür bir ülkeyiz'
AKP Genel Başkanı Erdoğan '2002'ye göre daha özgürüz' dedi,...