İYİ Parti’de İl Kongreleri Tarihleri Açıklandı ! İl İl...

İYİ Parti'de İl Kongreleri Tarihleri Açıklandı ! İl İl Kongre Tarihleri

16 Mart 2020 - 07:03

İYİ Parti'nin haziran ayında planlanan 2. Olağan Kongresi çerçevesinde düzenlenen il kongrelerine devam ediliyor. Bu kapsamda mahalle delegeliği seçimlerinin ardından il ve ilçe kongrelerinin takvimi de netleşti.

İYİ Parti'nin 1 Şubat'ta başlayan ilçe kongrelerinde sona yaklaşılırken, büyük kongre için önem taşıyan ve kongre delegelerinin belirlendiği il kongreleri sürüyor. İYİ Parti kongrelere 22 Mart'ta Adana, Aksaray, Bingöl, Eskişehir, Kocaeli ve Sinop il kongreleriyle devam edecek. Olağan kongre sürecini 16 Mayıs'ta il kongrelerinin tümünün gerçekleştirilmesiyle tamamlayacak İYİ Parti, haziran ayında ise büyük kongresini toplamayı planlıyor. Şu ana kadar sadece genel Başkan Meral Akşener'in aday olmasının beklendiği kongrenin tarihine ilişkin son kararı Genel İdare Kurulu (GİK) verecek.


Partinin tüzüğüne göre, İYİ Parti'nin katıldığı milletvekili genel seçimlerinde merkez yoklaması yoluyla belirlenecek adaylar ile il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleri için adayların tespitinde ve GİK, il, ilçe, belde yönetim kurulları, kongre ve kurultay delegeliği ile Merkez Disiplin Kurulu ve İl Disiplin Kurulu üye seçimlerinde en az yüzde 25 cinsiyet kotası uygulanıyor.
Bu arada parti, ilçe kongrelerinde, İdlib'de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit düşen askerler için Kur'an-ı Kerim okutulması ve siyasi içerikli herhangi bir konuşma yapılmaması kararını koronavirüsle mücadele tedbirleri çerçevesinde de devam ettirecek. İl kongreleri seyircisiz olacak, delegeleri kapalı ortamda fazla tutmamak için siyasi konuşmalar yapılmayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yazık Yazık ! '' Akp Korona İle Mücadele Eden Sağlık Çalışanlarına da  Yalan Söyledi ''
Yazık Yazık ! '' Akp Korona İle Mücadele Eden Sağlık...
Eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğrayan Berfin Özek şikayetinden vazgeçti
Eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğrayan Berfin Özek...