İYİ PARTİ Adana M.Vekili M.Metanet Çulhaoğlu ’’ 5 Ocak...

İYİ PARTİ Adana M.Vekili M.Metanet Çulhaoğlu '' 5 Ocak Adanamızın Kurtuluş Yıldönümü Kutlu Olsun ''

İYİ PARTİ Adana M.Vekili M.Metanet Çulhaoğlu '' 5 Ocak Adanamızın Kurtuluş Yıldönümü Kutlu Olsun ''

05 Ocak 2020 - 13:00

5 OCAK ADANAMIZIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILDÖNÜMÜ  KUTLU OLSUN.
İYİ Parti Adana Milletvekili M. Metanet Çulhaoğlu 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu nedeni ile yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi;
‘’Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketinin büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, Saim Bey, Kozanoğlu Doğan Bey, Sinan Paşa (Sinan Tekelioğlu), Tufan Bey (Aydınoğlu Tufan bey) Yüzbaşı Osman Nuri bey, Karaisalı’lı İbo Osman Paşa ve birçok unutulmaz isimsiz kahramanıyla bundan tam 98 yıl önce Adana’mızı düşman işgalinden kurtarmışlardır.


Zamanın emperyalist güçleri ülkemizi kendi aralarında paylaşırken, Adana ve bölgesi de Fransızlara düşmüş, ancak; Üç yıl süre ile şereflerini, namuslarını, bağımsızlıklarını teslim etmeyen milli bir direnişle karşılaşmışlar. Bu onurlu direniş, birlik ve beraberlik ruhu içinde kazanılmış ve Fransız güçleri Adana’mızdan geldikleri gibi geri gitmişlerdir.

ALBAYRAĞIMIZ’a kanının rengini veren, hakkı ödenemez bütün vatanperver şehit ve gazilerimizin verdiği bu kutsal mücadele neticesinde o kahramanlarımızın torunları olarak bizler de bugünhuzur içinde yaşamaktayız.

Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir dayanışma ve mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş büyük TÜRK MİLLETİ’nin evlatları olarak bugünü gururla anmaktayız. Bu önemli günü; atalarımızın, vatan ve bağımsızlık aşkıyla her türlü tehlike, eziyet ve cefaya katlanan, vatan mevzuu olunca ölüme koşarak giden, kendilerini kuşatan zulüm ve esaret zincirlerini paramparça etmesini sağlayan o büyük azim ve iman gücünün, emsalsiz fedakarlıklarının ve kahramanlıklarını unutmadan-unutturmadan gelecek nesillere de aktarılması gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor, kurtuluş günümüzü can-ıgönülden kutluyorum’’dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sondakika: Konya İYİ Parti Teşkilatında Koronavirüs Şoku
Sondakika: Konya İYİ Parti Teşkilatında Koronavirüs Şoku
Sağlık Bakanı Koca'nın paylaşımına Sağlıkçılar ve vatandaşlardan çok sert tepki geldi
Sağlık Bakanı Koca'nın paylaşımına Sağlıkçılar ve...