İşte İlk ’’ TÜRBANLI ’’ Valimiz Ve Şirketleri

İşte İlk '' TÜRBANLI '' Valimiz Ve Şirketleri

Editor: Süperadmin
20 Mayıs 2022 - 07:37

Gazeteci Barış Pehlivan, Afyonkarahisar valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı’nın şirketini anlattı.
Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan bugünkü köşesinde Afyonkarahisar valisi olarak atanan ve ‘ilk türbanlı vali’ olarak kamuoyunda önce çıkan Kübra Güran Yiğitbaşı’nin şirketlerini anlattı.

İşte Barış Pehlivan’ın yazsının ilgili bölümü:


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Valisi olarak atandı. Medya, Yiğitbaşı’nın akademik kariyerini öne çıkarmaktansa “Türkiye’nin ilk başörtülü valisi olarak tarihe geçti” diye haber yaptı.

Neyse, özetle günlerdir Yiğitbaşı’nın kim olduğu anlatılıyor. Madem öyle, ben de o biyografilerde yazmayan bir detayı aktarayım. Çiçeği burnunda Afyon Valisi’nin eşi bir doktor: Burhan Selim Yiğitbaşı. Kendisi ortopedi ve travmatoloji alanında uzman.

Doktor eşin şirketleri de var. Birinin adı tasfiye halindeki Medor Ortopedi ve Sağlık Ürünleri, diğeri ise halen aktif olan Lale İletişim ve Sağlık Hizmetleri…

 

Hatta aktif olan şirketin ortakları arasında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’nin başındaki Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı da bulunuyor.

Şirketin faaliyet alanı ise hastanelere sağlık malzemesi satmak… Az daha unutuyordum, Afyon Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı da bu şirketlerin hissedarları arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi Lideri Babacan: Aday açık ara ilk turda seçilecek isim olmalı; seçimden sonra ülke de fakto parlamenter sistemle yönetilmeli; HDP’yi görmezden gelmek mümkün değil
DEVA Partisi Lideri Babacan: Aday açık ara ilk turda seçilecek...
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve Kaçtılar
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve...