İlmek İlmek Sevgi Ve İYİ-lik ! İYİ Parti sadece sahalara değil...

İlmek İlmek Sevgi Ve İYİ-lik ! İYİ Parti sadece sahalara değil gönüllere de iniyor

22 Şubat 2021 - 13:48

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı Başkan Av. Ünzile Yüksel’in koordinasyonu ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve tüm teşkilatları kapsayan “İşaret Dili Eğitimi” projesini hayata geçirdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Toplumsal Politikalar başkanı Av. Ünzile Yüksel "Ülkemizde nüfusumuzun %12 si engelli iken ve onların siyasete ulaşması ihtiyaçken, işaret dili eğitimi ile işitme engelli vatandaşlarımızın Partimiz birimlerine ulaşarak iletişim kurma konusunda engelleri kaldırmayı amaçladıklarını” ifade ederken, projenin öncüsü ve Dezavantajlı Gruplar Başkanı Hüseyin ÖZLÜK’te  "İşitme engelli yurttaşlarımızın bu proje ile İYİ PARTİ birimleriyle rahatlıkla iletişim kurma ihtiyacına cevap verdiklerini ve bunun Türkiye’de ilk olduğunu" söyledi.

Pandemi koşulları nedeniyle zoom üzerinde verilen ve üç ay süren eğitime ilk etapta pilot il seçilen 25 İlden 30 İYİ Parti yöneticisi katılırken eğitim İşitme Dili Uzmanı Ayşenur Kırkeser verdi. Bu 25 il yöneticisi de ilçe yönetimlerine eğitim vererek uygulamanın yaygınlaşmasını sağlayacaklar.

Eğitimin 2.dönemi diğer illeri kapsayacak şekilde mart ayında başlayacak.

 

Kaynak: yenıcag

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP İktidarı İŞSİZİN DEĞİL, PATRONUN CAN SİMİDİ OLDU
AKP İktidarı İŞSİZİN DEĞİL, PATRONUN CAN SİMİDİ OLDU
Akşener 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sincan Meydanında Kadınlarla Buluşuyor
Akşener 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Sincan Meydanında...