İBB’den TRT’nin Sadece bir Dizisine 12,5 Milyon Ödeme...

İBB'den TRT'nin Sadece bir Dizisine 12,5 Milyon Ödeme Yapılmış

İBB'den TRT'nin Sadece bir Dizisine 12,5 Milyon Ödeme Yapılmış

12 Eylül 2019 - 12:57

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Halk TV’den Ayşenur Arslan’ın programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ongun, İBB’nin bazı medya kuruluşlarına verdiği sponsorluk ve reklam ücretlerini açıkladı.

Ongun, büyükşehir belediye başkanları ile Erdoğan ve bakanların buluştuğu toplantıda başkanların dosyalarını sunduğunu, 5’er dakika konuşma yaptıklarını ve ana gündemin vergi borçları ve yatırımlar olduğunu söyledi.Ongun, İmamoğlu’nun sandalyesinin kırılarak düştüğünü doğrularken, “Erdoğan, bunun üzerine israf göndermesi yapmış İmamoğlu ise ‘İkinci kez oturduğumda daha sağlam oturuyorum’ diye yanıt vermiş” dedi.

1 televizyon kanalına 7 milyon, diziye 12 milyon 750 bin para ödendiAyrıca bu ayın sonunda kreşler için program açıklanacak, kent pahalılığına dair de yapılacak olanlar paylaşılacak. Ongun, bazı medya kuruluşlarına İBB’den aktarılan sponsorluk ve reklam ücretlerine dair de açıklama yaptı ve “Bütün müdürlükleri ve iştiraklerine yazı gönderilerek sponsorluk, reklam rakamlarının bir dökümünü istedik. Her gün bir gazetede Ekrem İmamoğlu’nun aleyhine yazı yazan bir yazarın internet sitesine 2017 ve 2018’de 50-60 bin lira reklam verilmiş.

Akşam Gazetesi’ne dair şunu söyleyeyim; reklam abonelik konusunda Akşam’a 1 verilmişse Turkuaz Grubu’na 30 verilmiş. Sadece bir iştirakin 3 yılda 1 televizyon kanalına verdiği ilan 7 milyon lira. Bu arabalar buraya konulduğu zaman, israf konusuyla dalga geçiyorlar ya izleyicilerimize sormak istiyorum. Medya A.Ş. bir diziye 12 milyon 750 bin liraya sponsor olur? TRT 1’de yayımlanan Kutülamare dizisi bu” diye konuştu. Kaynak: İBB'den “Mehmetçik Kûtulamâre” dizisine 12 Milyon 750 bin lira! 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taban Fiyatları Revize Edilmeli
Taban Fiyatları Revize Edilmeli
Cemal Enginyurt'a  İYİ Partili Mehmet Aslan'dan sert tepki '' kul hakkı yediniz ''
Cemal Enginyurt'a İYİ Partili Mehmet Aslan'dan sert tepki '' kul...