Her Dönem İktidarın Yandaşı Mehmet Barlas’tan İnciler: Biz...
Reklam

Her Dönem İktidarın Yandaşı Mehmet Barlas'tan İnciler: Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz

Editor: Süperadmin
15 Ekim 2021 - 11:02

Sabah yazarı Mehmet Barlas, hayat pahalılığını değerlendirdiği yazısında “Düşünün ki şu anda İngiltere’de kaç lira verirseniz verin hiç alamayacağınız mallar var. Stoklar tükenmiş, dükkân vitrinleri boş. Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz” dedi.

Barlas, ‘Türkiye’nin kıymetini bilelim‘ başlıklı yazısında Türk seçmenlerin yaşanan çoğu zorluğun dünyanın başka ülkelerinde de var olduğunu bilmesi gerektiğini söyledi.

Bu noktada hayat pahalılığına değinen Barlas, “Düşünün ki şu anda İngiltere‘de kaç lira verirseniz verin hiç alamayacağınız mallar var. Stoklar tükenmiş, dükkân vitrinleri boş. Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz” ifadesini kullandı. Barlas, şöyle devam etti:

“Dünyanın en zengin ülkesi Norveç‘in 5 milyon 300 bin nüfusu, kişi başına 95 bin dolar geliri var. Ve bugün Norveç, doğayı korumak için yaptığı doğalgaz araştırmalarının durmasına son verdi, kazılar yeniden başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi enflasyon % 5.5, ancak aranan pek çok mal stoklarda yok.

“NE KADAR ŞİKAYET EDERSEK EDELİM, ÜLKEMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ”

Kısacası, ne kadar şikâyet edersek edelim, ülkemizin kıymetini de bilmeliyiz. Geçmişte hiç yaşanmamış krizlerin üstesinden geldik. Hayal bile edemediğimiz altyapılara sahip olduk. Ve Ortadoğu denilen istikrarsızlık coğrafyasında bir devlet olarak dünyaya örnek konumdayız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelecek Partisinin Oyları %10'lara Ulaştı ! Gelecek partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan Flaş Açıklama
Gelecek Partisinin Oyları %10'lara Ulaştı ! Gelecek partisi Genel...
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Mantığa Matematiğe Ve Vicdana Ters Bu Anlayışla Ülke Yönetilemez
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Mantığa Matematiğe Ve Vicdana...