Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül’ün üçüncü maaşı da...

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül'ün üçüncü maaşı da ortaya çıktı ! Vatandaşa Çift Dikiş Diyen Erdoğan'dan Ses Yok

Editor: Süperadmin
14 Haziran 2021 - 22:05

AKP'li Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül'ün, bakan yardımcılığı ve Sun Express Yönetim Kurulu üyeliği dışında üçüncü yerden aldığı maaş da ortaya çıktı. CHP'li Deniz Yavuzyılmaz'ın gündeme getirdiği maaşla birlikte Gül'ün bakan yardımcılığı ve Sun Express'ten aldığı üç maaşın toplamı 81 bin TL ediyor.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, AKP'li bürokratların birçok kurumdan aldığı maaşları ifşa etmeye devam ediyor.

Yavuzyılmaz, daha önce Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül’ün aynı zamanda Sun Express Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu ve çift maaş aldığını ifşa etmişti. Buna göre Gül'ün, bakan yardımcılığından 27.917 TL, Sun Express'ten 3.750 avro olmak üzere, aylık gelirinin 67 bin 179 TL olduğunu ortaya çıkarmıştı.

 

CHP'li Yavuzyılmaz, yaptığı açıklamada “AK Partili Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül'ün, aynı zamanda Sun Express A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu tespit ettik. Bakan Yrd. maaşı: 27.917 TL Sun Express YK ücreti: 3.750 Avro Aylık toplam gelir: 27.917+39.262=67.179 TL” ifadelerini kullanarak, Ticaret Sicil Gazetesi’ni kaynak göstermişti.

 

ÜÇÜNCÜ MAAŞ DA ORTAYA ÇIKTI

Yavuzyılmaz, bu kez de Bakan Yardımcısı Gül'ün Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanlığından aldığı maaşı ortaya çıkardı. Buna göre Gül'ün yönetim kurulu başkanlığından aldığı aylık ücret 10.370 TL oluyor.

Gül'ün bu maaş ile birlikte bakan yardımcılığı ve Sun Express'ten aldığı üç maaşın toplamı 81.005 TL ediyor. Yavuzyılmaz kaynak olarak da Eximbank Genel Kurul Tutanağını gösterdi.

Yavuzyılmaz, Twitter hesabından şunları söyledi: "AK Partili Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül'ün, üçüncü yerden aldığı maaşı da tespit ettik. Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı ücreti: aylık 10.370 TL + yıllık 4 maaş ikramiye. Üç yerden toplam aylık geliri: 81.005 TL Kaynak: Eximbank Genel Kurul Tutanağı"

Screenshot (1) Screenshot (1)w

Kaynak: https://www.birgun.net/haber/hazine-ve-maliye-bakan-yardimcisi-gul-un-ucuncu-maasi-da-ortaya-cikti-348369

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğrular er geç Ortaya Çıkar || 'Erdoğan ve Soylu kirli bir suçun üstünü örtüyorlar'
Doğrular er geç Ortaya Çıkar || 'Erdoğan ve Soylu kirli bir...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Partimizin oy oranı yüzde 16 lar da en az yüzde 20 olmalı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Partimizin oy oranı...