Ham dolsun Yerli Milli İktidarımız Var ! Tarımı Bitirdiler...

Ham dolsun Yerli Milli İktidarımız Var ! Tarımı Bitirdiler YUNANİSTAN'dan PİRİNÇ ALDILAR

29 Eylül 2020 - 12:01

Doğu Akdeniz ve adalar nedeniyle son dönemde ilişkilerin kopma derecesine geldiği Yunanistan’dan 300 ton pirinç satın alındığı ve bu ürünün 'Yerli' adı altında iç piyasaya sürüldüğü iddia edildi. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, "Artık ipin ucu kaçtı." dedi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, yerli pilavlık pirinç olarak çeşitli adlarda piyasaya sürülen ürünler Yunanistan menşeili çıktı.  9 Eylül'de piyasaya sürülen pirinç paketlerinde hem ‘Yerli' hem de menşeinin Yunanistan olduğu yazıyor.

Pirinç üreticilerinin çeltik kilosu için 3.80 lira istemesi üzerine TMO, Yunanistan ve İtalya'dan pirinç ithal ederek piyasaya sürdü. TMO'dan 300 ton pirinç alan bir özel firma, ‘yerli pilavlık pirinç' yazan paketin menşei bölümüne ise Yunanistan yazınca ortalık karıştı.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 300 ton pirinç ithal ettiğini ve artık ipin ucunun kaçtığını belirten CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, "Hem milli ve yerliyiz diyorlar hem de Yunanistan'dan pirinç ithal ediyorlar. Edirne'de çeltik üreticisine 3 lira 20 kuruş fiyat verip ithalatın önünü sonuna kadar açıyorlar. Yunanistan'la gergin değil miyiz? İthalata neden izin verildi, bunların her söylediği palavra." ifadelerini kullandı.

yerli-yunanistan-pirinc.jpg

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa Erdoğan'dan çok...
Tunç Soyer, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e sürpriz ziyaret
Tunç Soyer, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e sürpriz ziyaret