Halcilerden ortak açıklama ! Mazot fiyatlarında indirim olmazsa...

Halcilerden ortak açıklama ! Mazot fiyatlarında indirim olmazsa meyve ve sebzede düşme olmaz

Editor: Süperadmin
26 Aralık 2021 - 12:00

Ankara Toptancı Hali esnafı ise mazot fiyatlarında indirim yapılmadan meyve ve sebze fiyatlarının düşmeyeceğini, fiyatların bu oranlarda seyretmesi halinde ek maliyetlerin yansımasının da kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dövize Endeksli Mevduat sistemini açıklamasından sonra, dolar 11 liralara kadar düştü. Kurda yaşanan düşüşün zamlanan ürünlere yansıyacağı beklenirken zincir marketler, indirime ilişkin alış fiyatlarının düşmesi halinde indirime gideceklerini açıkladı. İndirime ilgili bir açıklamada Ankara Toptancı Hali esnafından geldi. Yapılan açıklamada, "Mazot fiyatları düşmezse indirim olmaz" denildi.

"Dövizdeki düşüşe rağmen mazot fiyatlarında indirime gidilmedi"

T24'ten Nilüfer Gülbaş'a konuşan Hal esnafı yaklaşık 40 gündür hal piyasasının durmadan kötüye gittiğini söyledi. Oluşan istikrarsız tablonun fiyatların artmasına yol açtığını anlatan esnaf, bunun en büyük nedeni olarak da mazot fiyatlarını gösterdi. Dövizdeki düşüşe rağmen mazot fiyatlarında indirime gidilmediğini, dövize bağlı artan fiyatların hala aynı oranda kaldığını belirten esnaf, bunun nakliye masrafını büyük oranda arttırdığını, böyle devam etmesi halinde indirim bir yana ek maliyetlerin etiketlere yansımasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
'' Kimin Aday Olamayacağını Akşener'den Öğreneceğiz ''
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak istemiyor
AKP'ye yeni üye kaydı bıçak gibi kesildi | hiç kimse üye olmak...