Gözaltına alınan Kripto Para Bitcoin’in CEO’su İlker...

Gözaltına alınan Kripto Para Bitcoin’in CEO’su İlker Baş’ın AKP Meclis Üyesi olduğu Ortaya Çıktı

Editor: Süperadmin
24 Nisan 2021 - 13:38

MASAK tarafından hesaplarına bloke konulan ve yöneticileri hakkında inceleme başlatılan VeBitcoin CEO’su İlker Baş’ın, Sabah gazetesinde röportajı ortaya çıktı. AKP’den Meclis Üyesi olan Baş, aynı zamanda iddaa bayii de işletiyor.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı tarafından hesaplarına bloke konulan yerli kripto para borsası VeBitcoin'in CEO'su İlker Baş gözaltına alındı.

Baş'ın daha önce Sabah gazetesinde yayımlanan bir röportajı ortaya çıktı. Sabah gazetesinde, MASAK tarafından hesaplarına bloke konuşan VeBitcoin sitesi hakkında "yeniliklerini her gün artıran başarılı bir teknoloji firması" ifadeleri kullanılıyor.

Ayrıca, VeBitcoin'in Türkiye'deki önemli bir açığı ve endişeyi ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

HEM AKP MECLİS ÜYESİ HEM İDDAA BAYİİ YÖNETİCİSİ

Gözaltına alınan VeBitcoin CEO'su Baş'ın, aynı zamanda iddaa bayii de yönettiği de görüldü. Baş, ayrıca AKP Meclis Üyesi.

 NE OLMUŞTU?

Thodex'in ardından VeBitcoin şirketi 'finansal olarak zor durumda olduğunu' söyleyerek faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıklamıştı. Bunun üzerine Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı tarafından VeBitcoin'in hesaplarına bloke konuldu ve şirket yöneticileri hakkında inceleme başlatıldı.Son olarak, VeBitcoin CEO'su İlker Baş dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • AHMER
    8 ay önce
    HIRSIZ OLUPTA KEL SÜLOYLA RESİMSİM TECAVÜZCÜ SAPIK OLCENDE CAKMA ÜLKÜCÜ PARTİLİ OLMASALAR ZATEN ŞAŞARIM...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI...
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret