GEMLİKLİ İYİ’ler ÇİFTÇİMİZİN YANINDA

GEMLİKLİ İYİ'ler ÇİFTÇİMİZİN YANINDA

Murat BAYRAM - İYİ Parti Gemlik Teşkilatı, dolu afetinin vurduğu Karacaali, Büyük Kumla, Küçük Kumla ve Narlı'da mahsulünün neredeyse tümünü kaybeden köylümüze destek oldu ve durumun vahametine tanıklık etti. Bilindiği üzere Gemlik zeytini "dünyadaki en nitelikli" sofralık zeytindir.

01 Ekim 2020 - 11:18 - Güncelleme: 01 Ekim 2020 - 12:09

Murat BAYRAM - İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Gemlik Ziraat Odasına ziyarette bulunarak Oda Başkanı Ziraat Mühendisi Ali Çelik’den Gemlik’teki tarım ve zeytin mahsülü ile ilgili bilgi aldılar.

Köylerimizdeki tarımsal faaliyetlere değinilen görüşmenin gündem konusu, dün yaşanan dolu afetinin üreticilerimize verdiği zararların bir an önce karşılanması meselesi oldu.

Her sektörde olduğu gibi tarım ve ziraat sektöründe de bilgili , liyakatlı, meselelere hakim kişilerin görüşlerinin dikkate alınması; iş başına bunların getirilmesi ve ayrıca işin zorluğunu çeken üreticinin, köylünün korunmasının önemi  ifade edildi. Yavuz, ziraat Odası Başkanı ve yönetimine yakın ilgilerinden dolayı teşekkür etti ve kendilerini de partilerinde ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.


İYİ Partililer Ziraat Odası ziyaretinin hemen ardından, dolunun vurduğu bölgelerde incelemelerde bulunmak amacıyla afet bölgesine geçti. Küçük Kumla Muhtarı Kemal Karadeniz, Büyük Kumla Muhtarı Nuri Çakır, Karacaali Muhtarı Göksal Noca, Narlı Muhtar Azası Mehmet Gür ve köylerdeki hemşerilerimizi ziyaret ettiler. Dolu afeti sebebiyle köylümüze geçmiş olsun diyerek afetteki hasarla ilgili bilgi aldılar.

Muhtarlar ve köylülerin yanında İYİ Parti Milletvekilleri ve İl Başkanı ile telefon görüşmeleri yaparak, yaşanılan afetin mahsüle vermiş olduğu %90’a yakın zarar konusunda bilgi veren Ertuğrul Yavuz; bölgeyle ilgili “afet kararının” meclisten geçmesinin üreticilerimizin zararlarının karşılanması açısından çok önemli olduğunu söyleyerek; “ilgili mercilerin konuyla hassasiyetle ilgilenmesini,” istedi.

***İYİ parti Çiftçimizin Yanındadır, Çiftçimizin Zararı Bir An Evvel Karşılanmalıdır ***

Ertuğrul Yavuz burada yaptığı açıklamada, bölgedeki köylülerimizin “dededen-babadan kalma topraklarına, tapuları olmadığı halde geçimini sağlamak ve ülkemize katma değer kazandırmak için meşakkatle baktığını, dolayısıyla hasar tespitlerinden sonra tapusu olmayan köylülerimizin de mağdur edilmemesi gerektiğini,” altını çizerek ifade etti. “İYİ Parti çiftçimizin yanındadır ve İYİ Parti çiftçimizin acısını paylaşıyor," diyen Yavuz, afette yere dökülmüş zeytini 4 TL’ye alacak olan Gemlik Belediye Başkanı M. Uğur Sertaslan’ın kararının çok doğru ve yerinde bir karar olduğunu söyleyerek “Sayın Başkana teşekkürlerimizi sunuyoruz, bu yaklaşım bir nebze de olsa köylümüze destek olacaktır,” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa Erdoğan'dan çok...
Tunç Soyer, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e sürpriz ziyaret
Tunç Soyer, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e sürpriz ziyaret