Gemlik İYİ Partiden Hacı Bektaş Veli Derneğine Ziyaret

Gemlik İYİ Partiden Hacı Bektaş Veli Derneğine Ziyaret

Murat BAYRAM - İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenledikleri toplu üye katılım programının ardından, parti yönetimi Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneği'ne ziyarette bulundular.

11 Eylül 2020 - 12:48

Murat BAYRAM - İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneğine ziyarette bulundu. İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan ziyaret heyeti, Dernek Başkanı Ali Kalkan ve Yönetimi tarafından ağırlandılar.

Hoş sohbet havasında geçen ziyarette Yavuz, “biliyorsunuz kongremizi mart ayında gerçekleştirdik. Ancak salgın sebebi ile genel merkezimiz tüm toplantı ve ziyaretleri iptal etti. Size gelmek bugüne nasip oldu. Hepimizce malum, Cem Evleri milli kültürümüzün tam orta noktasında olan kuruluşlar. Anadolu’dan, köklerimizden ve bizim insanımızdan beslenen kuruluşlar. Bu büyük kültürün yaşamasında ve yaşatılmasında sizlerin emeği çok büyük” derken, Kalkan’dan dernek hakkında bilgilendirme de rica etti.
Başkan Kalkan, sözlerinden dolayı Yavuz’a teşekkür ettikten sonra derneklerinden bahsederek, “Bursa ve ilçelerinde 13 Cem Evi vardır. Birlikte hareket ediyoruz. Gemlik Hünkar Hacı Bektaş Veli Derneği, Dernekler Masasına bağlıdır. Devlete kuruş kuruş hesap veririz ve şeffafız. Bağışlarla ayakta duruyoruz,” dedi. Ardından, salgın meselesine dönerek “salgın nedeniyle biz de tüm programlarımızı iptal ettik. Muharrem Ayında aşure yapardık, burada 1500 kişi toplanırdı. Bugün bu salgın ortamında yapsaydık felaket olurdu, iptal ettik. Kurban keser, fakir fukaraya dağıtırdık iptal ettik. Doğu’ya turizm seyahatleri yapardık iptal etmek zorunda kaldık. Aldığımız karar doğrultusunda, salgın yasaklarını uyguluyoruz,” dedi. 
Dernek Başkanı Ali Kalkan İYİ Partileri ağırlamış olmaktan memnun olduklarını söylerken; Ertuğrul Yavuz misafirperverliklerinden dolayı Kalkan ve yönetim kuruluna teşekkür ederek; kendilerini de İlçe Teşkilatlarında misafir etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti. Ziyaret hatıra fotoğrafları çekilmesiyle sona erdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan  Kandil Mesajı
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dan Kandil Mesajı
Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes'ten İktidara Kızılay Tepkisi: Bırakın bari Kızılay temiz kalsın
Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes'ten İktidara...