Gelecek Partili Başkan Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın...

Gelecek Partili Başkan Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı yayınladı

Gelecek Partili Başkan Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı yayınladı

03 Mayıs 2021 - 12:23

İl Başkanı Hasan Ekici, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Gününü Kutladı

 

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutladı ve toplumların gelişmesinde basının önemine vurgu yaptı.

 

İl Başkanı Hasan Ekici mesajında şu görüşlere yer verdi, "Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 3 Mayıs, 1993 yılında Dünya Basın Özgürlüğü Günü ilan edildi. Basın, halkı haberdar etme görevinin yanı sıra, halkı bilgilendirme alanında da önemli bir işlev görmektedir. Toplumların gelişmesinde basının önemi yadsınamaz. Bugün, basının görevi sadece 'haber alma-verme' görevinin çok üstündedir. Teknolojinin de yaygınlaştığı günümüzde basın aynı zamanda bilgilenme aracıdır. Toplum, basın sayesinde haber alma ihtiyacını gidermektedir” Dedi.

Geçen hafta EGM tarafından yayımlanan genelgeyi de eleştiren Başkan Ekici “İçişleri Bakanlığı EGM tarafından yayımlanan ve vatandaşlarımızın haber alma verme özgürlüklerini engelleyen genelge, başta Anayasa olmak üzere temel hukuki normlara açıkça aykırıdır. İçişleri Bakanlığı genelgeyi derhal iptal ederek bu hukuksuzluğa son vermelidir.” Diyen Başkan Ekici, “Görevlerini büyük bir emek ve hassasiyetle yerine getiren, kalemini satmayan tüm bağımsız ve tarafsız basın mensuplarımızın, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" Dedi.

HABERASİ GENEL KOORDİNATÖRÜ REYHAN UZUN HABERİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İğrenç mesajları ortaya çıkan Akp'li Başkan Hesabını kapattı
İğrenç mesajları ortaya çıkan Akp'li Başkan Hesabını...
Hani Aşımız Vardı ? Son 1 hafta ta Aşılama Yüzde Seksen Geriledi
Hani Aşımız Vardı ? Son 1 hafta ta Aşılama Yüzde Seksen...