Milletin Sesi mitinginde yurttaşlar kürsüde: Bulaşıkçılık...

Milletin Sesi mitinginde yurttaşlar kürsüde: Bulaşıkçılık yapan Nazife Canoğlu: Kaç iktidar gördüm, bugünkü kadar pahalılık, açlık, zorluk görmedim... 20 Yıldır bu mikrofonu bekliyordum konuşmak için. Akşamdan sabaha zam olur mu?

Editor: Süperadmin
21 Mayıs 2022 - 19:03 - Güncelleme: 21 Mayıs 2022 - 19:07

Bursa’da yapılması planlanan ancak CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla İstanbul’a alınan “Milletin Sesi” mitingi için yurttaşlar alana akın ediyor.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla Bursa'da yapılacakken İstanbul'a alınan "Milletin Sesi Mitingi" ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı.

 

 

 

Türkiye'nin ve İstanbul'un dört bir yanından meydana akın eden yurttaşlar miting alanını doldurmaya başladı. Yurttaşlar "Hak, hukuk, adalet" sloganıyla AKP iktidarına tepkisini dile getiriyor.

 

CHP milletvekilleri ve CHP'li belediye başkanları kürsüye çıkarken hakkındaki Yargıtay kararının onanmasının ardından Bursa'dan İstanbul’a alınan "Milletin Sesi" mitinginde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yurttaşları selamladı.

 

GEZİ DAVASI TUTSAĞI TAYFUN KAHRAMAN'IN EŞİ MERİÇ KAHRAMAN ADALET İSTEDİ: YÜZBİNLER DESTEK VERDİ

Mitingde Gezi şehitleri aileleri ve Gezi tutukluları aileleri sahneye çağrıldı.

 

Gezi Davası'nda alınan skandar kararla tutuklanan Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Kahraman mitigde konuşma yaptı.

 

 

 

Kahraman, "Merhaba. Gücünü özgürlük ve eşitlikten alan, dayanışmayı büyüttüğümüz ama en çok da umuduumuzu geleceğe taşımamıza vesile olan Gezi Direnişi'nin adalet talebini bugün bir kez daha bu meydana taşıyarak demokrasiye güç veren herkese merhaba. Bu adalet talebi gelecek güzel günler içindir. Bu adalet talebi, kentlerimizin yağmalanmadığı, kamu kaynaklarımızın yok edilmediği, derelerimizin özgür aktığı geleceğimiz içindir. Bu adalet talebi, yargının bağımsız olduğu, yaşama sahip çıkan seslerin duyulduğu, mesleklerinin gereğini yapan hak savunucularının tutsak edilmediği bir ülke içindir. Bu adalet talebi; Ethem'in, Ali İsmail'in, Medeni'nin, Hasan Ferit'in, Abdocan'ın, Ahmet'in, Mehmet'in ve Berk'in'in özgür düşleri içindir." ifadelerini kullandı.

 

Yüzbinler meydanda "Her yer Taksim, her yer direniş" sloganlarıyla adalet talebine destek verdi. 

 

PARTİ YÖNETİCİLERİ MİTİNGİ HALKIN ARASINDA TAKİP EDECEK

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın açıklamasına göre; tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları mitinge davet edildi. Mitingde Türk bayrağı ve CHP bayrağı dışında herhangi bir özel flama ya da bayrağı kullanılmayacak. CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting konuşmasını halkın arasında takip edecek.

 

YERLİ VE YABANCI 300’Ü AŞKIN BASIN MENSUBU AKREDİTE OLDU

120 metrelik dev bir sahnenin kurulacağı mitingde, yabancı basın mensupları için anlık Türkçe çeviri olacak ve engelli bireyler için de işaret dili tercümanı bulunacak. 15 kamera ve 1 drone ise mitingi takip edecek ve medya organlarına canlı yayın akışı sağlayacak. Basın mensupları için bilgi ve veri akışının kolaylaşması için ise alanda 15 baz istasyonu ile birlikte özel Wi-Fi hatları kurulacak. Yerli ve yabancı 350’yi aşkın basın mensubu mitingi takip edecek.

 

MİTİNGE KATILAN VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ TAM OLARAK SAĞLANACAK

Mitingde vatandaşların güvenliği için de özel olarak önlemler alınıyor. Miting öncesi ve sonrasında herhangi bir sağlık problemi yaşanması durumunda 50 ambulans görev yapacak ve 3 sağlık çadırı da mitinge katılan vatandaşlar için hizmet verecek. Ayrıca, özel güvenlik görevlileri ve parti görevlileri ile birlikte 5 bin polis alanda görev yapacak.

 

CHP’NİN “MİLLETİN SESİ” MİTİNGİ, İSTANBUL’DA… ALİ ÖZTUNÇ: MİTİNG ÖNCESİ İSTANBUL VALİLİĞİ BOSTANCI’DAN YOLU KAPATMIŞ

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki Yargıtay kararının ardından Bursa’dan İstanbul’a alınan ve Maltepe Sahil Miting Alanı’nda yapılacak “Milletin Sesi” mitingi öncesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ANKA Haber Ajansı’na konuştu.

 

Öztunç, “Bu güneşte, bu sıcakta, bu şartlarda gördüğünüz gibi insanlar akın akın gelmeye başladı. Üstelik İstanbul Valiliği niye böyle bir şey yapmış? Tahmin ediyoruz, biliyoruz aslında da. Ta Bostancı’dan yolu kapatmışlar. İnsanlar buraya ulaşamasınlar diye. O kadar mesafeden bu yol kapanmazdı. Oradan kapatmışlar yolu. Kitle buraya gelmesin, insanlar buraya gelmesin, yarı yolda dönsünler, vazgeçsinler, ‘trafik var’ desinler, artı trafik sıkışacağı için Kadıköy tarafında caddede insanlar kızsınlar diye o yol kapatılmış. Bunu da kınıyorum” dedi.

 

MUHARREM ERKEK: “MİLLETİN SESİ YÜKSELECEK AMA SARAYDAN DUYACAKLAR MI? DUYAMAZLAR, ÇOK KORKUYORLAR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul Maltepe’deki “Milletin Sesi” Mitingi öncesinde; “Milletin sesi yükselecek ama saraydan duyacaklar mı? Duyamazlar, çok korkuyorlar. Sarayın duvarları arasında korku çok büyük. Korktukça otoriterleşiyorlar. Otoriterleştikçe daha çok hata yapıyorlar” dedi.

 

AYLİN NAZLIAKA: “HEP BİRLİKTE UMUDU ÖRGÜTLEYELİM, GÜZEL YARINLARI KURALIM”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği “Milletin Sesi” mitingi öncesinde, miting alanında; “Gelin hep birlikte umudu örgütleyelim. Hep birlikte güzel yarınları kuralım. İlk seçimlerden sonra ‘Yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” değerlendirmesini yaptı.

 

SEZGİN TANRIKULU GERÇEK GÜNDEM'E ANLATTI: ERDOĞAN ÖNCEDEN MAĞDURDUŞİMDİ ZALİM OLDU, ONU SANDIKTA GÖMECEĞİZ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve Kaçtılar
2 Suriyeli Tartışları Genci Defalarca Bıçakladılar Ve...
Maaşından şikayet eden AKP'li vekilin İBB'den kazandığı para dudak uçuklattı
Maaşından şikayet eden AKP'li vekilin İBB'den kazandığı para...