Flaş haber: Ağır kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevinden...

Flaş haber: Ağır kanser hastası Ayşe Özdoğan cezaevinden tahliye edildi

Editor: Süperadmin
26 Kasım 2021 - 21:04

Ağır kanser hastası olduğu için 'FETÖ üyeliğinden' aldığı cezanın infazının ertelenmesi talebi reddedilip 2 Ekim'de cezaevine gönderilen Ayşe Özdoğan tahliye edildi. 56 gün cezaevinde kalan Özdoğan'ın hapishanede sağlığının daha da bozulduğu öğrenildi.

Dördüncü evre kanser hastası olduğu için FETÖ üyeliğinden aldığı cezanın Yargıtay tarafından onanmasının ardından infaz erteleme talep eden Ayşe Özdoğan, yaklaşık 2 ay önce tutuklanmıştı. Özdoğan'ın sağlık durumundaki son gelişmeler sonrasında tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmesine karar verildi.

"YÜZÜNDEKİ YARA ŞİŞMEYE DEVAM ETTİ"

İnsan Hakları Derneği (İHD) İzmir Şubesi, hasta mahpusların sıkıntılarına dikkat çekmek için yaptığı açıklamada Ayşe Özdoğan'ın son durumunu açıklayıp ve tahliye edilmesi gerektiğini ifade etmişti.

 

İHD İzmir Şube Yöneticisi Cemile Karakaya yaptığı açıklamada, "Hapishaneye konulduğu ilk gün kötü muamele gören Ayşe Özdoğan kalp ritim bozukluğu nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve daha sonrasında sürekli revirde tutulmuştur. Hapishane reviri soğuk olduğu için yüzünün ameliyatlı tarafı sürekli şişmektedir. Damağında delik olduğu ve yemekler de baharatlı olduğu için yemek yemekte zorlanmaktadır. Damağındaki ve gözünün kenarındaki açık yaraların kanaması artmıştır. Yüzündeki şişmeyi engellemek için çarşafa sararak ısıtmaya çalışılmaktadır”

 

'AĞIR HASTA MAHPUSLARIN CEZA ERTELEMELERİ ACİLEN SAĞLANMALIDIR'

Karakaya, hapishane ve hastanede açık yaralarından dolayı mikrop kapma riski ve pandemi korkusu yaşayan Özdoğan'ın cezasının ertelenmesi gerektiğini ifade ederek, “Tüm bu sayılan hastalıklara rağmen istenilen sadece tedavisi sürdüğü sürece infaz ertelemesidir. Ağır hasta mahpusların ceza ertelemeleri acilen sağlanmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
İYİ PARTİ MUĞLA 2022 'İN İLK İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISI...
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret
Siyasetçi ALİ YÜCEL İRİ'den ziyaret